سودابــه سرخیــل نیز برهنه شد !

تابــوشکنی زنان و دختــران ایرانی ادامــه دارد:
اینبار سودابــه سرخیــل برهنه شد
تابوشکنی زنان و دختران ایرانی ادامه دارد. پس از برهنه شدن علیا ماجده المهدی دختر مصری در راستای اعتراض به نابرابری جنسیتی علیه زنان در مصر و حجاب اجباری، برخی از زنان و دختران ایرانی از جمله فیروزه بذرافکن، زیبا ناوک و اخیرا گلشیفته فراهانی نیز در حرکتهایی نمادین و تابوشکنانه برهنه شدند. در همین راستا سودابه سرخیل دختر ایرانی پناهجوی ساکن نروژ هم عکسی نیمه برهنه از خود را در فیسبوک قرار داد.
وبلاگ نویسان مختلف حامی او این کار وی را در جهت «حمایت از علیا ماجده و فرهنگ آزادی بدن و جنبش برهنگی» اعلام کرده‌اند .سودابه در صفحه فیسبوک خود نوشته است:

https://www.facebook.com/pages/Soodabe-Sarkheil/329233880449706?sk=wall

«وقتی تخم مرغ به وسیله یک نیرو از خارج می‌شکند، یک زندگی به پایان می‌رسد. وقتی تخم مرغ به وسیله نیروئی از داخل می‌شکند، یک زندگی آغاز می‌شود. تغییرات بزرگ همیشه از داخل انسان آغاز می شود!

بیایید اجازه ندهیم ما را از بیرون بشکنند وقتی که قدرت شکستن از داخل را داریم. شکستن تابوها آغاز زندگی دوباره است. آغاز بازگشت به انسانیت. ما را از خود بیگانه کرده اند. گویا فراموش کرده‌ایم حق زندگی داریم و انسان هستیم.»

وی در جای دیگری مینویسد:

«دین اسلام دین نابرابری هاست دینی که حتی قوی‌ترین منطق‌ها را از کار انداخته است. علم ریاضی می‌گوید که 1 به اضافه 1 می شود 2. اما اگر در اسلام زن یک واحد باشد و مرد یک واحد از جمع این 2 واحد هرگز 2 حاصل نخواهد شد. حاصل جمع می شود 1.5 یا شاید هم کمتر! و ما باید امروز به دنبال پس گرفتن همان نیمه‌ای باشیم که در اسلام و حکومت اسلامی پایمال شده است. زیرا ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور همین حق ناچیز هم از زنان گرفته شود.»

آدرس وبلاگ سودابه سرخیل

Advertisements

Posted on ژانویه 30, 2012, in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink. 33 دیدگاه.

 1. khak to sareshe honr ke nist man nemidonam ke chi in harkata be in migan azadii che jaleb

 2. گلشیفته واسه مسابقه سزار برهنه شد نه برای تابوشکستن. این کارها هم حیوان بودن رو نشون میده نه انسانیت

 3. من اين كار رو شديدا حمايت و تاييد ميكنم … ولي متاسفانه بعضي ها مغزشون هنوز تعطيله و رشد نكرده

 4. خاک تو سر شما 2 تا که تا آخر عمرتون الاغ میمونین.احمق ها این حرکت یعنی شکستن پایه های پوسیده ی اسلام.دم تمام زن هایی که این کارو کردن گرم.

  • ببین جان دلم، اولا شما که دم از پوسیدگی پایه های اسلام میزنی مطمئن باش به خودت رجوع کنی هیچی از اسلام نمیدونی جز یه سری اطلاعات سطحی. متحجرانی اومدن یه تفکر انحرافی و متعصب رو به نام اسلام ناب نشون دادن بهتون و شمای گوش و چشم بسته و مدعی همه چی بلد ( به قول انگلیسا ایرانیا همه اینطورین) فکرکردی این همون اسلامه. من از حرکت ایشون دفاع نمیکنم ، رد هم نمیکنم ، احترام میذارم به باورش ولی معتقدم شناختشون نسبت به اسلام خیلی سطحی هست والا نیازی به اینکار نبود . راه های بهتری هم برای اعلام مساوات زن و مرد وجود داره . کمی عمیقتر فکر کنیم . واسه خودمون فکر کنیم . با احترام . یه بچه مسلمون

 5. وقتی که زنی لخت می شود جنس نگاه به او عوض می شود و جنس نگاه از انسان به حیوان تبدیل می شود

 6. من نمیدونم اصلا چرا ما انقدر اصرار داریم در مرد کارهای این هنرمندا یا افراد قضاوت کنیم خوب یه فکر یا حرکتی بوده حس کردن درسته و از دیدگاه اونا تاثیر گذاره دلیلی نداره اگه خوشمون نمیاد توهین کنیم هر کسی ازاده که تصمیم بگیره اون فردی کی عکس میده که به تو بیننده یا امثال تو توهین نمیکنه پس اگه انسان هستی تو هم نباید توهین کنی

 7. تا کور شود هر آنکه نتواند دید

 8. damesh garm rid be eslam hal kardim

 9. همانگونه که بدفعات گفته و نوشته ام هرچیز بجای خویش نیکوست پس این عزیزانی که دست به این عمل میزنند با هردوطرف سود و زیان انرا با توجه به فرهنگ و نظریات اکثر جامعه زنان ایران مورد محاسبه و بررسی قرار دهند من با تحقیقاتی که انجام داده ام روش مناسبی برای مبارزه و رهایی زنان در بند ایران نمیتواند باشد و در مواقعی هم بهانه بدست اخوندها میدهد تا با ایات و روایت راه همسویی انرا مورد هدف قرار دهند و برسرکوب خود علیه زنان مظلوم ایران بیفزایند البته من به عقیده همه احترام میگذارم اما نمپسندم و این عمل را دراین برهه از زمان بسیار زود و غیر قابل هضم برای اکثر زنان و دختران ایران میدانم

  با احترام کاوه اهنگر فعال کارگری در تبعید

 10. این خانم پناه جو هنوز کارش درست شده؟ چون این واقعا کیلد پاسپورت این خانوم است..

  درضمن زیبا ناوک خانومی بسیار ولنگار هستند و عکس ایشان ۲ سال قبل گرفته شده بود.
  بیدار شو‌ ای هم وطن
  هموطنان ما در زندانهای ایران برای کمبود برهنگی زندان نیستن و برهنگی درد ما نیست

  از روی بیعقلی زندگی‌ را سختر برای هموطنهایی که ایران هستند را سختر نکنید
  از عقلمون استفاده کنیم نه‌ احساستهایی که اینها از ما سالها استفاده کردن.

  هموتنهای گرامی‌ احساست را کنار بذاریم

 11. هر کسی میتونه هر جوری فگر کنه عگس این خانم زیاد لختی نیست اگر به خاطره اعتراض است من می بسندم دمش گرم

 12. من می خواهم این موضوع را خارج از مثائل سیاسی بحث کنم. متاسفانه همواره مشکلات زنان از ترس اتفاقاتی است که این رفتار شما آنرا ثابت میکند. به عبارتی دید منفی ایجاد کننده مشکل با این کارها اثبات می شود. واقعا هر اری باید عاقلانه باشد، حتی بقول شما تابو شکنی. بهتر است برای اثبات خود ، حکیمانه برخورد کنید نه اینکه انسانیت خود را به سمت حیوانیت سوق دهید.
  با احترام
  ناشناس

 13. برهنه ایشون رو به برهنه لاغر و استخونی گلشیفته ترجیح میدم.خیلی باحاله.

 14. …Mrge man begin cheghadd behetoon pool midan in mozakhrafato bezarin inja?!…In khanoomayi ke inkaro mikonan natanha az mano toe MASALAN mard moheghtaran,balke mardoonegishoon az hamamoon rooye ham bishtare!…Mordeshoore oon khodforooshitoono bebaran!

 15. کجاش برهنست

 16. این کار اشتباهی است… اگر توان دارید یا مظلومان را آگاه کنید یا جلوی ظالمان بایستید… متاسفم برای این کارهای فرانسوی پسند!!!

 17. برهنگی فرهنگی یا فرهنگ برهنگی؟ نمیدانم در برهنگی و نمایش دادن بدن عریان چه فرهنگی نهفته است؟ زمانیکه یک شخص چیز دیگری به عرضه کردن نداشته باشد آنگاه بدن عریان خود را به نمایش میگذارد.
  اگر برهنگی فرهنگ و تمدن میبود آنگاه حیوانات متمدن ترین موجودات روی زمین میبودند.
  ..سپهر وزیری

 18. به نظر من بهترین کار رو انجام داده. تغییر باید از ذهن خود ما شروع بشه. اون موقعی که توی سر مادرهای ما میزند که یا روسری یا تو سری ، بهشون می گفتند مگه تو فاحشه و خراب هستی که روسری سرت نمیذاری؟ با همین حرفها بود که خیلی ها از ترس قضاوت بقیه ساکت شدند به جای اینکه همه دست به دست هم بدند و مقابلش بایستند… حالا بعد از اینهمه سال می بینیم که زنهایی بدون لباس عکس خودشون رو منتشر می کنند و فاحشه و خراب هم نیستند هیچ قصد تن فروشی هم ندارند.
  منطقی نگاه کنیم هر کدوم ازما فقط از ترس قضاوب بقیه هست که به طور ظاهری یک سری تابوهایی رو نگهمیداریم و پای درد دل هر کسی بنشینی توی دلش مخالف خیلی از عرف های جامعه است و لی همه ساکتند که مبادا اتفاقی براشون بیافته….
  بیاییم یک بار هم که شده بجای قضاوت کردن حمایت کنیم.

 19. ma iraniha ba in ke edehamon mishe ba farhangim vali bishtaremon kambod darim man to kharej az keshvaram in los baziha ma ke inja namibinim ensan age lokht beshe az har jonevari zesht tare magar be did adamay shahvat parast

 20. کرم ب ب ک (بابک) حرص نخور واسه پوستت ضرر داره. به مامان خواهرت بگو لخت بشن ما ببینمشون:-D

 21. عکس درستی از این خانم منتشر نشده است باید تمام قد باشد تا ما ببینیم وکاملا مشخص شود

 22. یه بی شعور دیگه

  واقعا متاسفم برای همه شما با شعورها
  این خانوم که با شعوره و توش شکی نیست.
  اما دوستان با شعوری که نظر دادن، بیشتر فکر کنید رو شعورتان.
  شما هم مثل این خانوم با شعورید؟ پس یه عکس خانوادگی از تابوشکنی بذارید ببینم شعورتان اجازه میدهد که خواهر خودتان هم برای ازادی خود هر غلطی خواست بکند؟
  با تشکر، یکی از اعضای صنف بی شعور ها

 23. طرز فکر ما تا اندازه ی زیادی از پیرامون تاثیر میگیره. به زمان و مکان و تاثیرش فکر کنید. طرز تلقی ما از خوب و بد هم از زمان و مکان تاثیر میگیره. جالب اینجاس که ما به مرور نظراتمون رو تغییر میدیم و ممکنه جای خوب و بد رو عوض کنیم و با عامه پیش بریم. کمی به خوب و بد فکر کنیم. هرکسی آزاده که نحوه پوشش رو انتخاب کنه البته از دید یک عده که دائم دیگرانو نقد میکنن و میکوبن و یک عده که ظاهرا وکیل مدافع الله و دیکتاتور هستند و باید رو جایگزین اختیار میکنن این مساله قابل قبول نیست

 24. آخه من نمیدونم که برهنه شدن یک زن چه دردی را از ما دوا میکنه و چه فرهنگی توش نهفته ست؟اگه برابری زن و مرد به لخت بودنه که باید گل گرفت به این برابری.اگه من خواستم که قوانین اجتماعی و حقوقی برام برابر باشه اون مهمه.وگرنه فردا هم حتما بعضی از آقایون میخوان سوتین بپوشن و بگن ما حقوق مساوی با زنان میخوایم.هر جنسی یه سری ویژگی ها داره.پوشیدگی بدن زن(البته نه به اجبار)به خاطر طبیعتشه که جذب کننده ی مرده و باید پوشیده باشه.من اسم این حرکات را هرزگی جسمی،جنسی و ذهنی میذارم نه شجاعت و برابری طلبی.

 25. هر کسی چیزی مینویسد و میگذارد اما حالا اسلام رو ول کنیم کار درستی برای یک ایرانی نیست که عکس لخت او همه جا باشد به خصوص اینکه همه او را بشناسند البته باز هم شاید از دیدگاه خودش چیز دیگه ای باشه من تقریبا با نظر محمد حیدری موافق هستم اما این رو هم بگم سودابه و گلشیفته هیچکدوم هیچ گوهی نیستن حالا فهمیدین

 26. اسلام والاتر از این هاست که با عمل ناپسند چند خودفروش بخواهد راهش را کج نماید.
  ایمان مردم هم بخاطر چند خودفروش ایجاد نشده که بخواد به این سادگی خدشه دار شود.
  خداوندیا شکر که دشمنانت احمق اند در نهایت درایت.

 27. در ابتدایی ترین حالت هم حتی اگر فکر کنیم آنگاه خواهیم دید که اگر زنی لخت شود در جهت اثبات نابرابری خود با مرد قدم برداشته نه در جهت اثبات برابری زن و مرد. همیشه در ظاهر تفاوت هست اما تساوی زن ومرد در اصل انسنیت آنها مد نظر میباشد اما متاسفانه کسانی که می خاهند تساوی زن و مرد را به اثبات برسانند در تلاشند تا تساوی در ظواهر را به دست آورند مثل حجاب و ……

 28. باسلام و عرض ادب!
  سوال اینجاست که چه تناسب و ربطی درشعار ایرانی آباد ! و آزاد ! وجود دارد!؟
  آیا واقعا» طراح این سوال و تیتراژ تصور می کند که با اعراب هوسران و خوش گذران طرف هستند که فقط وفقط به شکم وسکس فکر می کنند و آزادی و آبادانی را در همین چیزها می بینند!؟ طراح این سوال و تیتراژ باید به شعورایرانیان احترام بگذارد. !!!!!!
  آیا با برهنگی و سکس ایرانمان آباد می شود!؟ آیا سکس نقطۀ امید! زنان و دختران ایران می باشد!؟
  قطعا» شان ، شعور وسطح فکر زنان و دختران این سرزمین خیلی بالاتر از این چیزها می باشد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: