اعتراض به شیوه لخت شدن این بار زیبا ناوک نویسنده ایرانی در حمایت از علیا ماجده المهدی عریان شد

زیبا ناوک نویسنده ایرانی در حمایت از علیا ماجده المهدی عریان شد

زیبا ناوک نویسنده ایرانی در حمایت از  علیا ماجده المهدی  عریان شد.

درباره زیبا ناوک

زینب معمار نوبری معروف به زیبا ناوک نویسنده و روشنفکر ایرانی است. تمام کتاب‌های زیبا بر اساس داستان‌های واقعی و شخصیت هایی با اسامی حقیقی نوشته شده است.

ناوک نیز از نام نشریه ای که زیبا و جمال (همسر دوم زیبا) بانی آن بودند، گرفته شده است.

زیبا در کتابها و نوشته‌های خود همواره این جمله را ذکر میکند: “در استفاده از نوشته‌ها و کتابهای زیبا ناوک، او حق محفوظی برای خود قائل نشده است و کپی رایت و استفاده از آنها کاملا آزاد است. “

کتاب‌های زیبا ناوک

سیبا دوران کودکی، نوجوانی و قبل از زندان زیبا ناوک

سیبا- زینب دوران زندان زیبا ناوک

زینب دوران بعد از زندان زیبا ناوک

عادتی؟!عادتی؟!عادتی؟!

پوست خرس کانادائی، سه داستان واقعی

مجموعه مقالات زیبا ناوک

مجموعه مقالات اجتماعی زیبا ناوک

مجموعه مقالات زیبا ناوک در باره کودکان

زیبا و ناصر

Advertisements

Posted on نوامبر 24, 2011, in Uncategorized. Bookmark the permalink. 183 دیدگاه.

 1. من به عنوان یک ایرانی که از ستم شاه وشیخ بهره بسیار برده ام و اکنون سالها است که در تبعید به تلاشم برای رهایی وطنم از چنگالهای خون اشامان سیه دل اخوندی ادامه میدهم این نوع حرکات زشت و ضد اخلاقی و ضد فرهنگ اصیل ایرانی رااز طرف هرکس که نام مبارزه بران بگذارد محکوم میکنم.و از زنان و دختران شرافتمند ایرانی تقاضا دارم نه ادامه دهند و نه حمایت کنند چرا که دراینده این حرکات عامل دست حکومت اخوندی و ایادی انها برای سرکوب بیشتر جامعه زنان روشنفکر در داخل کشور خواهد شد. زنده باد ایران و ایرانی. کاوه اهنگر فعال کارگری در تبعید

  • درود بر شما
   نظر منطقی شما را منتشر کردم

  • Be more supportive than judging

   Har kaas azadeh har joor ke doos dare fekreshro bayan kone, aghe doost nadarin in masaale shomast. In benazar man shojaate khanoome ziba ro nehan midahad.

   • man be jorat wa jesarate ziba khanoom eftekhat mikonam …karetoon bara man ke yek okhtare afghan hastam qabele dark ast…mofaq bashid ,,harkas maleke badane khodesh hast ..man fekr nemikonam hich mardii leyaqate didane badane yek zan roo dashte bashe wali bazam eywaal 🙂

  • درود بر همگی
   من کما بیش با فعالیتهای آقای کاوه آهنگر آشنا هستم و این نظر ایشان را هم تا حدی میپذیرم.
   با کارهای خانم زیبا ناوک هم تا حدودی آشنا هستم.
   به گمان من ، هر کسی آزاد است که هرطور که صلاح میبینه ، با هر چیزی که دوست داره مبارزه کنه.
   ولی به گمان من ، لخت شدن بهترین روش نیست که هیچ ، خیلی هم لوس و بی معنی است و هیچ چیزی را ثابت نمیکند !
   البته این کار بستگی به اینهم دارد که انسان در منطقه گرمسیر زندگی کند یا سردسیر.
   من اگه به جای خانم زیبا بودم و در این فصل سال در آلمان زندگی میکردم ، با چوبم هم که میزدند ، امکان نداشت وسط پارک لخت شم 🙂
   همگی شاد و خرم باشید
   666 از بلژیک

  • سلام ..دوست عزیز افرین یه نظرت…
   اما می دانی این عکس در سال 2007 گرفته شده و هیچ ربطی به ماجده ندارد..
   در ضمن من به عنوان یک زن ایرانی کار بسیار زشت این ناخانم را محکوم و می گویم لخت شدن و محجبه بودن ربطی به اسلام نداره …مگر خواهرهای راهبه مسیحی و یهودی محجبه نیستند ود رکل هیچ ادیانی نگفتن شما اینطوری باشی به جز این حزب کمونیست…واقعا شرم اوره…یکی نیست به این هرزه بگه خجالت نکشیدی این را تو فیس بوک گذاشتی..و می دانیم عکس شما به 2007 تعلق داره..و هر کسی این عمل زشت را تایید می کند هم خودش و هم خانواده اش لازمه مثل این خانم عکس بگیرند و ثابت کنند کارش درسته…

  • dorod bar shoma Kave aziz,movafegham

  • من با کاوه کاملا موافقم!

 2. من به عنوان یک مرد ایرانی این شجاعت شما را تحسین می کنم
  شاید کسانی باشند که به این باندیشند که باید زنها راه های بهتری برای بیان مخالفت خودشان انتخاب کنند. بنده می خواهم اعتراف کنم که هیچ راهی به نظرم نمی رسد پس به عمل شما حداقل بخاطر اینکه راه بهتری برای ارائه ندارم احترام می گذارم.
  باشد که این حرکت شما علاوه بر کمک به خانم ماجده المهدی به درمان مرض مردان ایرانی هم کمک کند.

 3. وقتی دیدم اشک از چشمام اومد پایین،شاید خیلیها نتونن این کار رو درک کنن اما واقعا آفرین به تو خانم زیبا…

 4. kam kam daram talabeh misham manam lokh shama …tajasom kon

 5. من هم به عنوان یک زن ایرانی مدافع آزادی زن از این حرکات زشت و زننده این بانوان خجالت زده شده ام.مطمئن باشید که حکومت ایران و تندروان اسلامی که اکثرا مرد هستند علی رغم مخالفت ظاهری با این کار ولی در باطن بسیار خوشحال هستند و هر روز با سر زدن به این وبلاگها و دیدن بدن این خانمها لذت می برند و چقدر شما ها ساده لوحانه به دام آنها می افتید .مشکل زنان برهنه نبودن نیست . برهنه بودن زن بیشتر لذت طلبی برای مردان است. ای کاش به جای این کارها کمپینی در حمایت از داشتن روابط جنسی قبل از ازدواج برای دختران می کردید . یا کمپینی در مخالفت با قانون عرفی داشتن بکارت برای دختران می کردید یا هزاران قوانین تبعیض آمیز در تو در توی جوامع سنتی

 6. این جسارت قابل تحسیمه.همه قرار نیست لخت بشن اما تو دهنی محکمی به ارتجاع

 7. من نیز با نظر کاوه اهنگرموافق هستم.این روش مناسبی نیست.

 8. کاوه جان اینجا تو ایران منتظر یه بهانه هستند تا بتونند یه قانون برای سرکوب ملت وضع کنند این حرکات فقط وفقط باعث منحرف شدن مبارزات مردمی میشه. خواهش میکنم هیچ زن ودختری اینجوری حمایت نکنند . درود بر ازادی

  • علی‌ جان شوخی‌ میکنی‌؟ منتظر بهونه هستن؟ این وحشیهای جمهوری اسلامی کدوم بهونه رو داشتن که تو خیابون مردم رو کشتن و تو زندان بهشون تجاوز کردن؟ اصلا این حرف که بهونه دستشون ندیم یعنی‌ اینکه ما مقصریم. اگر ما بچه خوبی‌ باشیم و کار بد نکنیم اونها هم آدم میشن. خیلی‌ معذرت می‌خوام اما این حرف شما یک کمی‌ بچه گونه هست.

   من شخصا عریان شدن زیبا خانوم رو تمجید می‌کنم. به هیچ کس ربطی‌ نداره که ایشون چی‌ کار می‌خواد بکنه. هر کی‌ هم دوست نداره روش رو اونور کنه نبینه. هیچکی کسی‌ رو مجبور نکرده که به عکسهای ایشون نگاه کنه.

 9. به نظرم شیوه مناسبی جهت مبارزه یا ابراز همبستگی‌ نیست و نمی‌تواند باشد،چه خوب بود ایشان با قلم شیوای خود اقدام به حمایت از خانم علیا میکردند،هرچند که می‌بایست به حقوق و آزادیهای فردی ارج نهاد اما تصورش نیز برای من بسیار سنگین است که عده‌ای بخواهند هنجار شکنی کنند.آن‌هم به این صورت !!!
  کورش استکی

 10. من با نظر شما کاملا مخالفم آقای کاوه.آگه نیروهای دمکرات و چپ از اول یک پارچه و هماهنگ جلو این رژیم فا شیستی ایستادگی میکردن و از حقوق زنان و…. دفا میشد الان تو این موقعیت نبودیم اوایل انقلاب(؟) که زنان در تهران تظاهرات برای حقوق برابر تظاهرات کردند خیلیها ازشون دفا نکردن چون بهانه میده دست رژیم. تو فکر میکنی‌ که اینها دنبال بهانه می‌گردن! از اول حتا اونها کوچکترین اعتراضها را سرکوب کردند.

 11. من هم به عنوان یک ایرانی که از ستم شاه وشیخ رنج بسیار برده ام
  و اکنون سالها است که در تبعید به تلاشم برای رهایی وطنم از چنگالهای
  خون اشامان سیه دل اخوندی ادامه میدهم این نوع نوع مبارزات علیه حجاب
  و فرهنگ فساد ذهنی دینی اسلامی که در فرهنگ ایرانی نهادینه شده
  را از طرف هرکس که نام مبارزه بران بگذارد میپسندم و می ستایم.
  .و از زنان و دختران شرافتمند ایرانی تقاضا دارم که هم ادامه دهند
  و هم حمایت کنند چرا که دراینده این حرکات عامل ریشه کن کردن
  فرهنگ اخوندی و ایادی انها از جامعه ی ایران و فرهنگ ایرانی خواهد بود.
  زنده باد ایران و ایرانی. اردشیر دولت یک مبارز بی نفس در تبعید

 12. aghaye kave be nazare man be hich vajh nabayad az tarse dastaviz gahrar gereftane harakate azadikhahane az anjame anha sarfe nazar kard,va be hich vajh ham ba sokhane shoma ke in harakat zesht va gheire akhlaghi hast movafegh nistam .hamishe ba hamin noe maslehat andishi mardom ro dariran tahdid va sepas darband va sarkoob kardand.
  malekiat ensan bar badan khodesh ebtedaeetarin haghe bashare .

 13. بنده هم نظر دوست گرامی آقای کاوه آهنگر را مورد تایید قرار می دهم و این ابزاری است بسیار غنی و قوی در دست کسانی که برای خراب کردن مبارزه آنهایی که سال ها در زیز یوغ ستم مستبدین آزارو اذیت دیده اند. ضمنا در جامعه دمکراتیک آزادی عقاید به معنی زیر پا گذاشت ارزش ها ی دیگران و هویت فرهنگی یک ملت و یک جامعه نیست مطمئن باشید جنس این نوع برخوردهای افراطی از جنس عقاید مستبدانه طالبانی است که فقط شکل عوض کرده اگر نه سنخیت دیدگاه همان است!واین راه بی ارزش زیر پا گذاشتن شرافت انسانی است نه چیز دیگر!!!!!!!!!

 14. این عمل باعث می شود .ان صورتی که از زن ساخته شده است بر داشته شود . ان صورتی که خیابان نیایدچون مردان نامحرم می بینندش .در امورات شرکت نکند چون ناقص العقل است .بدنش نمایان نشود چون مردان را تحریک می کند . خلاصه توی سرش بزنید چون زن است .زن یک انسان است چون زنان نیاز به قیم ندارند نیاز به عشق دارند تا همانطور که هست نه انطور که مردان می خواهند قبولشان کنیم . در هر جنایت جنسی زنان را مقصر می دانیم .این عمل لخت شدن شکستن دیوار بلند تعصب است که متعصبان پشت ان پناه گرفته اند . من خوانوادهایی را می شناسم که وقتی پدر خوانواده وارد می شود دخترهایش روسری سر می کنند .ویا عده ای پسرها را بیشتر از دخترها دوست دارند .از این غیرت کذایی خیری برای زنان ندارد .کاملا این عمل را تایید میکنم .

  • کاملا…
   با این که شاید این عمل مناسب جامعه نباشد و خوشایند زندگی اجتماعی در همه حال نیست اما باید این دیوار و تابو شکسته شود و نگاه ما به زنان تغییر کند.
   این تابو شکنی و فرو ریختن این دیوار تعصب پوچ نیاز به سیلی محکم برای بیدار شدن متعصبین دارد. برای این که نگاهمان و تفکرمان نسبت به یک چیز عوض شود و اصلاح شود نمی شود که با دانسته ها و آموزش و تربیت قبلی به آن برسیم. ابتدا باید آن خانه را ویران کنی و بعد از نو بنای جدید و نوتری بسازی. نمی شود روی یک ساختمان کثیف چند طبقه قدیمی که احتمالا به زشت بودن آن پی بردیم برجی و عممارتی نو و مدرن ساخت. ابتدا باید آن را خراب کرد و خاکروبه های آن را هم دور ریخت.

 15. دهقان فداكار

  ضمن حمايت از ايشان از كليه بانوان مبارز ميخواهم راه اين روشنفكر عزيزمان را ادامه دهند…زنده باد آزادی

 16. واقعا برای یک ایرانی تحت هر عنوانی این حرکات زشت و خجالت آور است

 17. این روش برای حمایت مثل دوستی خاله خرسه است واز این خانم روشنفکر ونویسنده توقع بیش از این میرفت .اینگونه کارها زنان را بیشتر قابل سوئ اسفاده قرارمیدهدوهوسبازان وفرصت طلبان از این کارها حمایت میکنند تا لذت کاذب بیشتری ببرند وسقوط زنان را در حد یک عروسک وبازیچه تسهیل میکنند.

 18. in ham noi mobareze ast … vali raah be jaai nemibarad

 19. نمی فهمم شون. به نظرم یه جور جلب توجه و دنباله روی کورکورانه است. برخی از این ایرانی های روشنفکر هم که عاشق تابلو شدن هستن. نمی فهمم شان.

 20. هر چه اسلام میگوید باید زنان انجام بدهند اگر انجام نشود و حتی در جهت مخلف انجام شود (خرق اجماع) یک مبارزه آگاهانه و هدفمند با استبداد دینی و بردگی زنان است. درود زنان ایران بر زیبا ناوک.

 21. واقع بین باشیم ،ما همه جامعه ایران را میشناسیم ، این حرکات تنها بهانه بدست حامیان دیکتاتور میدهد تا افراد مردد را نسبت به ازادیخواهی بدبین نماید . هر چه رشته ایم پنبه نکنید لطفا.

 22. سید جان، شما هم خوب به نحوی حق دارید، اما نه به آن شوری شور نه به این بی نمکی و بی شخصیتی این زن که خودش رو هم ایرانی می دونه، حتی اون زنهای فاسد هم حداقل بیکینی رو تنشون می کنن، کار این زن رو به عنوان یک زن ایرانی و دنیا دیده و تحصیل کرده 100% محکوم می کنم و برایش متاسفم، با حجاب در ایران و اون هم حجاب اجباری مخالفم، هر کسی باید هر جوری که دوست داره زندگی کنه با شرف و با آبرو، از نظر من کار این زن بسیار مزخرف است و شدیدا کمبود داره و برای اینکه مطرح بشه این کار رو کرده.

 23. به وجوود این زن بسیااااااااااار شجاااع ایرانی افتخار میکنم و دستشون را ازراه دور می بوسیم ، به امیددد آزادی زناااان در تماام دنیا خصوص ایران عزیز ماا

 24. اسم بدویت و خریت خود را روشنفکری نگذارید. واقعا شرم آوره که منافذ فکرتان را اینگونه به نمایش میگذارید.

 25. درود بر شرف این زن مبارز. تا زمانی که تو ایران اسلام وجود دارد، چه از نوع آخوندی، چه از نوع شریعتی، و چه از نوع رجوی، این نوع مبارزه این شرافت و پاکی است.

 26. این عمل هم جای توبیخ دارد و هم تشویق! آری در معرض نهادن اندام لخت یک زن آن هم زنی ایرانی که مالک ثروتی پر بار از یک فرهنگ باستانیست حتما کاری زیبا نیست ..اما خانم ناوک این کار را نه برای در معرض نهادن تن عریان خود و یا نه برای جلب توجه مردان به اندام خود انجام داده بلکه صرفا تلاشی کرده در جهت شکستن تابوهای مزخرفی که سالیان دراز است زنان در آن اسیر اند.
  البته من فکر نمیکنم که علیا ماجد المهدی که یک دختر 20 ساله عرب است به چنین فهمی رسیده باشد که برای اعتراض چنین عمل کند!!!!!!

 27. دخترم هيچکس و هيچ چيز را
  در اين جهان نمي توان يافت که شايسته آن باشد
  که دختري حتی ناخن پايش را برایش عريان کند
  برهنگي بيماري عصر ماست به گمان من تن تو بايد براي کسي باشد
  که روحش را براي تو عريان کرده است.

 28. dorood br sharafet v gheiratet zende bad azadei

 29. آفرین بر این شجاعت. مردان ایرانی باید دست از دگماتیسم خود بکشند.

 30. چه مبارزه ای!

  چقدر احمقانه !

  نمی شد حالا بدون نشون دادن هیکل زیباشون مبارزه کنن زیبا خانوم؟

 31. من به عنوان يك زن روشنفكر و متخصص ايراني اين گونه رفتارهاي كثيف و افراط گرايانه را شديدا محكوم ميكنم. اين خانم اگر عرضه و غيرت دارد بيايد داخل ايران و از راه صحيح و اصولي همچون نسرين ستوده ها با استبداد از هر نوع آن مبارزه كند!

 32. dorood bar shoma khanome navok albateh amalkarde dokhtare msry wa be donbale an tedade zyadi az mrdan wa znane donya men jomleh shoma banoye irani alaweh bar sakhtar shkany wa az bin bordane divare sangini ke salha bine zano mard be wojod dasht wa kala sazye znan ba hamin trfand be etghade bandeh gar che amalkarde shoma shoja aneh wa ba nhayate jsarat wa ghable tghdir ast wali be eyn mohem ham andisheh konid bashare awalyeh zamany be tamadon nzdiktar shod ke lbas ra be dast award ,zmne eynke ba amalkrde shoma mowafegham dar eyne ham mokhalefam ba eyn amr ke agar dokhtare msry lokht dar moghable hameh eistad wa sakhtar shkani krd baghyeh ba hman shiveh az wy hmayat konand che basa raweshhaye maghol tary braye hmayat az eyshan wojod darad dar har hal payandeh bashiid .

 33. من هضم نمی کنم

 34. به نظر من شما لباس بیشتر بپوشی بیشتر حمایتت رو نشون میدی

 35. این کار شیوه درستی برای اعتراض و حمایت نیست
  از دیگران میخواهم هرگز این کار را تکرار نکنند

 36. یقینا ظلم های فراوان بر زنان رفته است اما از طرفی دیگر من این یقین را نیز دارم که با استفاده از روشی نادرست نمی توان به حقی مسلم و درست رسید.این نوعی کثافت کاری است و به ماکیاولیسم تنه میزند.

 37. jenabe kaveye ahangar! lotfan ehsasate nationalistie xodetun ro kontorol konid . farhange ye jama,e chizi ke farde shoma bege nist balke tahavolatie ke xod be xod dar ye bastare farhangi shekl migire.x

 38. to lokht shodan khodet ra ba oon dokhtare 20 sale yeki midooni. bebakhshid fekr konam 45 sali dir shoroo kardi

 39. خیلی هم خوب هست! نگاه نکند هرآنکه نتوان دید!

 40. متاسفانه آب به آسیاب تند روها میریزین اگر چه این عمل زشت شما خود نوعی تند روی است ! متاسفم که حتی شان ایرانی بودنتان را حفظ نکردید ! متاسفم.

 41. خودم شخصاٌ مسلمانم و این عمل را تایید نمی کنم اما معتقدم هر کس آزادی عمل دارد و اگر در کشوری که این کار انجام شده منع قانونی وجود نداشته باشد این عمل از دید من هم منعی ندارد اما نگران بهره برداری و سو استفاده ی از این اتفاق از سمت رژیم جمهوری اسلامی هستم. البته این را هم باید در نظر داشت که رژیمی همچون رژیم ایران به خاطر عدم شکست تعصب بینندگان خاص صدا و سیما هرگز نمیتواند به وضوح و تعدد از این عمل سو استفاده کند
  مطمئن باشید سابقه نشون داده

 42. هرکس اجازه بدن خود را دارد،به کسی‌ مربوط نیست،که من لخت شوم…. یا هر کار دیگری انجام دهم.

 43. خدا یا ما را ببخش

 44. منم با تعصب مشکل دارم و تاییدش نمی کنم ولی دیگه عریان شدن چه برای مرد باشه چه برای زن به نظر من توجیه منطقی نداره

 45. یه بنده خدای آتئیست

  دختر مصری با این که عکسهاش ذره ای ارزش هنری نداشت ولی با شجاعت قابل ستایشش نشون داد قسمتی از نسل جدید زن شرقی به درجه ای از شعور رسیده که جدا از درخواست حقوق انسانیش، برای بدن خودش و زیبایی خودش و جنس مونث خودش ارزش قائله و به این شناخت رسیده که زیبایی زنانه چیزی نیست که از نشان دادنش احساس شرم کنه و از قایم کردنش سر بلند بشه.
  زنان اسرائیلی هم که دمشون گرم، جدا از تمام حماقتهای بشری و مذهبی که انسانهای منطقه رو رودرروی هم قرار داده نشون دادن پشت دختری که برای باورهای خودش ارزش قائله ایستادن.
  امروز هم که در چند مورد دیدیم زنهای ایرانی اینطور دارن از حقوق انسانی (حتی نمیگم جنسی) همنوع خودشون پشتیبانی میکنن.
  ولی چه کنیم که هنوز نگاه یه عده مرد کوته بین به سر سینه ی این خانمها دوخته شده نه کاری که دارن میکنن.
  امضا: یه مرد ایرانی از ایران

  • حرف های شما بسیار جالب بود الا یک چیز.این فقط مر های کوته فکر نیست که ابراز جهالت کردند.عده کثیری از زنان نادان و جاهل نیز پا به پای آنان ابراز جهالت کردند از این عمل بزرگ

 46. جدای از اینکه این شیوه ی مبارزه تا چه اندازه می تواند موثر باشد، شهامت این خانم قابل تحسین است.

 47. دوستان عزیز خواهش می کنم این مطلب و عکس را جایی مطرح نکنید چون این روش برای حمایت از حرکت دختر مصری باعث خدشه دار شدن هویت پاک و نجیب زن ایرانی می شود .

 48. رضا زمانی مزده

  یادم می اید چند سال پیش در یکی از تلوزیون های کشور آلمان برنامه دوربین مخفی گذاشته بودند که در آن به اصطلاح می خواستند عده ای خانم را برای مجری گری استخدام کنند مجری این برنامه از خانم ها سوالات و درخواست هایی می کرد که پاسخگویی و عمل به آن جزء شرایط انتخاب آن زن به عنوان مجری بود . در ادامه از خانم ها می خواستند درمقابل دوربین لخت شوند اکثر آن ها از این کار خودداری کردند حتی در زمانی که مجری عنوان کرد این کار حقوق بسیار بالایی دارد آن ها راضی به این کار نشدند یکی از آن ها در جواب به مجری که چرا لباست را در نمی آوری پاسخ داد من آمده ام با استعداد و توانایی هایی که دارم این شغل را به دست بیاورم نه با به نمایش گذاشتن بدنم اگر می خواستم این کار را بکنم راه های دیگری وجود داشت که بسیار پر در آمدتر بود.
  از کوزه همان برون تراود که در اوست…..تمامی کسانی که فاقد هویت ، شخصیت و منطق می باشند به دلیل اینکه خواسته های خود را نمی توانند منطقی به زبان بیاورند از این حربه که توسط صهیونیست ها بدعت گذاشته شده کورکورانه پیروی می کنند در جامعه غرب برای رواج بی بندو باری به همه زنان عنوان می کنند که تو آزادی….. و در اولین مرحله از ورود به آزادی به زنان می گویند وقتی آزادی چرا لباست را در نمی آوری و لخت نمی شوی چراکه تمام کارتل های بزرگ یهود در غرب با ابتزال کشیدن جوامع است که می توانند از شبکه های بزرگ تلوزیونی و فیلم های مبتذل سکسی و…….خانه ها در آمدهای میلیاردی کسب کنند اینجا فقط یک سوال باقی می ماند آیا ما از گذشته تا کنون در مقابل تمامی مواردی که به مذاق ما خوش نمی آید و به آن درست یا نادرست اعتراض داریم لخت می شویم؟………………. گیریم که در اعتراض به این مورد ما هم لخت شدیم آیا تاثیری در اصل موضوع دارد و یا بهتر است در این مورد به عنوان مثال خود را به جای پدر یا مادر دختر مصری بگذاریم که هرچند دادگاه برای دخترشان برگزار می شود آیا از حرکت او راضیند؟…………….آیا این کار با عقل و منطق انسانی جور در می آید؟
  حیف است که ما ایرانیان با این فرهنگ غنی که از هزاران سال پیش سرآمد تمام فرهنگ های دنیا بوده ایم بازیچه دست دیگران باشیم و اگر از اسم شخص مشهوری مثل نویسنده استفاده می کنند این نه تنها افتخارو سربلندی به همراه ندارد بلکه از دید تمامی اشخاصی که به تمامی موارد در زندگی منطقی و اصولی نگاه می کنند شرم آور و باعث تاسف است .

 49. من با این مرز شکنی که توسط سلطه غیرت مردانه و حریص ایرانی و شرقی ساخته شده است موافقم پیروز باشید.برای ما کار شما قابل درک است. به امید پایان تمام خودخواهی های کورکورانه

 50. شما که اطلاعات درست نداری چرا لینک به بالاترین میدی؟ این عکس‌ها قدیمی‌ هستش، حتا از ابو هوای اروپا میتونید بفهمید….این خانم ساکن آلمان هستش و در آلمان الان هوا سردو زمستونیِ ، اونوقت اواخر نوامبر در هوای سرده آلمان اینطوری لخت ایستادن تو خیابون؟

  این عکس قدیمی‌ هستن و این خانوم هم بارهاو بارها اینهارو هم تو وبلاگشون هم در پروفایل فکبوکشن منتشر کردن، اما بعد از جریان این دختر مصری اینهارو دوباره منتشر کردن در حمایت از اون دختر!

 51. in tasobe lanati bayad shekaste beshe .hokumate jomhuri islami dar modate kutahi foro khahad pashid negarane barkhorde on ba zanha nabashid . dorud bar zanane iran .

 52. har kasey brayeh kod zendekey mekoneh azadey yaney hameyn akar be neyateh sahwat nekah nakoney

 53. وقتی گالیله گفت زمین گرد است کاری کردند گفته خود را پس بگیرد در مورد تعصب جاهلی هم انسانهای بسیاری باید فدا شوند آخرش هم کسی تضمین نداده زمان پیروزی کی برسد ای کاش امثال گالیله الان بودند و میدیدند چه شده فقط امیدوارم این انسانها امید خود را از دست ندهند و این را بدانند که هر کس به اندازه معینی باید ادای دین کند و یک نقطه ای است که باید بایستد و دوباره اوضاع را بررسی کند و تصمیم بگیرد

 54. به عنوان عضو کوچکی از جامعه ، این شیوه اعتراض را نمی پسندم.

 55. اه اه این عمل زشت را محکوم میکنم و متنفرم ایشان شخصیت زن را پایین اورده

 56. حالا مگه آقایان اینگونه لخت مادرزاد اینطرف اونطرف میرن ؟!همیتقدر که بالا تنه رو لخت کنین ما پیام شما رو میگیریم . والا

 57. سعید جان اگر برای انتقام از آخوندها همه زنان لخت شوند (دیگه بالاتر از این که نداریم) آنوقت ما پیروز می شویم !!! این یک کار افراطی و بی ادبانه است ، حالا گیریم یک مرد لخت شده بود یا جماعتی از مردان ، باز هم این کار زشت و نکوهیده بود ، با فحش دادن و دهن کجی(لخت شدن) به یک آدم بی تربیت نمی توان او را مودب کرد ، اگر می شد با انجام یک کار زشت (لخت شدن زن یا مرد یا زدن و فحش دادن و …..) کسی را مودب و متمدن کرد ، حالا باید الاغها مودبترین و متمدن ترین موجودات زمین می بودند چون بیشترین کتک و آزار را می بینند.راه را گم نکنیم دشمنان ما کم خرد و نادان و اراذل و اوباش هستندد تنها راه چیرگی بر آنان واداشتن آنان به تفکر و واگرایی ایشان از اطاعت از رهبر مزوران جهان با دلیل و منطق در جمع های فامیلی و دوستانه و … می باشد. به امید آزادی ایران.

 58. این چه نوع حمایتی است ان دختر مصری یک جوان 20 ساله بود ولی این خانم با این سن بعید است به خاطر لجاجت انسان هر کاری که نمی کند زن مبارز و روشنفکر ایرانی هرگز عریان نمی شود

 59. آقا اینها همه‌اش کشکه. هرکی دوست داره لخت بشه هر کی نه نشه. کی گفته اعتبار ایران و ایرانی توی دنیا به حجابشونه؟ درسته طالبان عشق میکنند وقتی مرد و زن رو توسری‌خورو بدبخت میبینند، با حجاب که چه بهتر. ولی از جوامع پیشرفته کدامشون بخاطر لختی یا غیر لختی ایرانی برامون کمتر یا بیشتر ارزش قاعل شدند؟ مگر ترکیه لخت نداره که ایران ۱۰۰ سال ازش عقبه؟ سعی این اسلامیست‌ها برای جلوگیری از لخت شدن و این ترسشون چیز دیگه هست: با این کار مردم یک تابوی بزرگ این جلادان دینی رو خیلی واضح و راحت با موعثرترین روش تبلیغاتی میشکنند و خیلی ببخشید تمام اعیار سراپا میرین***** به هیکل پیغنبرو امامان و تا بیاد پایین به سدعلی بدون گفتن حتی یک کلمه. اسلامیست‌ها هم در جواب این کار هیچ اسلحه‌ای ندارند! میخواند زنای محجبشون رو بذارن توی اینترنت؟ امیدوارم که تمام زنان دنیا این کار رو بکنند و انهایی هم که دوست ندارند حداقل ساپورت معنوی کنند. درود بر زنان شجاع و مرگ بر دین زورکی.

 60. Man yek zane Irani hastam va be shoma eftekhar mikonam sar kar khanom Navak. in kare shoma besyar arzeshmande baraye avaz kardane naghaha baraye avaz kardan tasvire kalame zan be farsi .man yek zan hastam va bekhatere zan bodanam tarsidam ke dar system ghazaii iran kar konam man tarsidam az kasifihaye negaha man tarsidam az nagahha . khoshhalam ke shoma hastid. be shoma eftekhar mikonam…

 61. الان مثلاً سرکار علیه چه چیز را ثابت کردید؟ بنده هر چند با تعصب مخالفم اما فکر می کنم افراط در هر امری لوث کردن هدف است. هم مواردی که دوست گرامی در بالا مثال زده اند افراط است وهم لخت شدن و عورت خود را در معرض دید عام گذاشتن.
  از قدیم گفته اند که اندازه نگهدار که اندازه نکوست.
  به علاوه باید به همه کسانی که به نگاه جنسی به زن داشتن اعتراض دارند گفت لخت شدن به عنوان اعتراض، تکرار نگاه جنسی به زن است و استفاده از همان نگاه. کدام مرد تا به حال جهت اعتراض خود را لخت مادرزاد در معرض دید مردم گذاشته است؟
  پس خانمها خودشان هم از جسمشان استفاده ابزاری می کنند.
  بزرگ زنان بسیاری در طول تاریخ با تلاشهای انسانی و در حریم متعارف (نه افراطی) اخلاقی سر منشاء تحول و اثبات شایستگی ها و حتی مزایای تدابیر بانوان بوده اند. تا زمانی که چنان راه هایی هست، تا زمانی که راه عقل و اندیشه، کلام و تعامل باز است
  کوچکترین نیازی به رفتارهای افراطی نیست.

 62. به نظر من اعتراض بجا بسیار مهم و نشاندهنده احساس مسوولیت یک فرد می باشد اما نحوه بیان آن بسیار مهم است. من این شیوه را برای اعتراض اصلا» نمی پسندم و معتقدم نه لزومی دارد، نه برد خاصی دارد و نه با فرهنگ ما سازگار است. مضافا» بر اینکه فکر نمی کنم بتوان در دنیای غرب نیز که اینگونه اعمال رایجتر است یک آدم حسابی و سرشناس را یافت که اعتراض خود را بدین شکل ابراز کرده باشد. این حرکت، دون شان یک انسان فرهنگی و نویسنده است.

 63. این اولین قدم در راه اعتراض به نوع نگاه متحجرانه اسلام نسبت به زن است که نشاندهنده جدی بودن عزم زنان و دختران نجیب و شجاع وازادی خواه ایرانی در رفع حصر و نوع نگاه فاشیستی نظام و اسلام به انان است.درود بر زنان وطنم

 64. كوروش هخامنش

  با درود. من در ايران زندگي ميكنم و از كاري كه ماجده در مخالفت محدوديتهاي ديني كشورش كرد نيز حمايت ميكنم ولي تكرار اين عمل از سوي زنان و دختران ايراني فقط گزك و بهانه به دست رژيم آخوندي ميدهد كه آزادي خواهان را بهتر و مشروعتر مورد فشار و سركوب در اذهان عمومي قرار دهند. به نظر من براي حمايت از ماجده و افكارش راههاي بهتري نيز وجود دارد.

 65. لخت شدن این خانم بهترین سلاحی است که بدست آخوند متحجر می دهد. اگر این خانم شعور وسواد داشت ، اندیشه های متحجرانه دین فروشان را لخت و عریان می کرد و در اختیار افکار عمومی ملت می گذاشت. گرنه به غیر از انسان ، تمام حیوانات روی زمین ، لخت و عریان زندگی می کنند .با نهایت احترام کاظم رنجبر

 66. درود :سالهای سال از این زمان ما خواهد گذشت آیندگان انسان را به انسانیت خواهند شناخت نه به پوشش. حجاب. لختی ویا…. اون دختر مصری واین خانم جزو پیشگامان آزادی فکری انسانی هستند. من به عنوان یک مرد جوان نه بنگاه شهوت بلکه بدیده یک انسان شریف به بدن هردو نگاه کردم البته که اشکی ازچشمانم جاری شد انسانهایی الان در عصر ما اینان را نمیفهمند وحرکتشان رادرک نمیکنند بلکه بدیده یک هرزه مینگرند دوست داشتم در آینده بدنیا می آمدم تا نتیجه درخشان کارشان رامیدیدم

 67. دست مریزاد …..به این همه غیرت . به اینهمه شور و شعور ……………دوستت داریم .

 68. خانم زیبا
  شجاعت و از خود گذشتگی شما را تحسین میکنم
  کاش همه بفهمند ،هر کسی که با فرهنگ ما بزرگ شده
  انجام این تابو شکنی ها برایش کار آسانی نیست
  به خدا که اگر من هم جسارت و از خود گذشتگی شما را داشتم
  نه فقط به حمایت از ماجده که به حمایت از تمام زنان تحت ستم این کار را انجام میدادم
  با آرزوی پیروزی نهایی

 69. سال همت وکار مضاعف تعطیل بودیم همیشه سال جهاد اقتصادی همه در فکر اختلاس بودن ایگونه بوش میاد سال اینده سال حجاب وعفاف است که همه لخت خواهند شد

 70. خوب کرده؛ باشد که شما مردان بفهمید به بدن زن فقط نباید از نگاه حریصانه دید؛زن یک انسان هست و همانند مرد گوشت و پوست و خون داردغنه فقط دو سینه برجسته و واژنی که شما مردان فقط به این میندیشید بخصوص مذهبیها

  • کاملا موافقم. برای اعراب و کشورهای خاورمیانه زن چیزی جز ابزار نیست. مردان بیمار جنسی می خواهند برای همه تعیین تکلیف کنند.

 71. خانم زیبا ، از هر زیبایی مارو انداختی
  ببیند اینجا المانه و تمام درختان برگاشون یا ریخته و یا زرد و نارنجی شده این عکس ها مال خیلی وقتا پیشه
  خودتی با اون تفکر احمقانت

 72. عزيزاني كه اين كار رو محكوم ميكنن اين خانوم دقيقا واسه شكستن اون چيزي كه توي ذهن شماس اين كارو كرده.لطفا از نگاه ابزاري و خدماتيتون به زن دست بردارين.

 73. خیلی خوب بود حالا هر چی که هست

 74. ببینید اینجا المانه تو این موقع سال هر کجای آلمان برید تمام درختان برگاشون یا ریخته و اگه هم نریخته باشه برنگ زرد و یا نارنجی و قرمز درآمده ،این عکس ها مال خیلی وقتا پیشه که بمنظور دیگری دوستانش *ازش گرفته اند و فکر نکنم شوهرش تن به چنین فرومایگی زده باشه که بیاد عکس از زنش آنهم لخت بگیره !
  خودتی خانم زیبا ناوک که از هر چی زیباییه مارو انداختی ،و اگه این دختر مصری همین عکساتو ببینه از کارش پشیمان خواهد شد اگه میخواستی این کارو بکنی خوب عکس جدید میگرفتی حداقل چهار نفر که طرفدار سکس و بی بندو باری نیستند شاید از شما حمایت میکردند نه یه عده که همان تفکرات خودتو دارند

 75. این نویسندهٔ ایرانی بخاطر دفاع از حق زنان و به دلیل دفاع از خانم مصری خور را عریان نموده است احسنت بر او!.تا گور شود ،چشم همهٔ مرتجیین اسلامی و ضدّ زن.

 76. به نظر من هم این کار درست و خوبی نبود و این شیوه اعتراض در شان و شخصیت خاص بانوان ایرانی نیست.
  بنده حقیر هم مثل تمامی دوستان با برابری زن و مرد موافقم . و قطعا از آزادی همه ایرانیان و به خصوص بانوان محترم دفاع میکنم و با هرگونه اسلام زورکی و حکومت زور و ضرب مخالفم.کاش هیچوقت این کار رو نمیکردن خانوم ناوک.
  به امید ایرانی ازاد.

 77. به شما بانوی گرامی آفرین میگم و امیدوارم افرادی که حرکت شما رو زننده میدونند روزی از این عقب ماندگی فکری خارج بشند…این افراد طبیعت انسان رو بی بند وباری میدونند…البته گناهی ندارند در تمام عمرشون این بهشون دیکته شده…حالا براشون سخته که هنجار شکنی کنند. اینها کسانی هستند که با مذهبیها همصدا میشند و میگند خودت رو بپوشون تا مردی به گناه نیافته ولی مرد بالنفسه گناهی نداره چون تا توی زن نشون ندی اون نمیبینه….البته مطمینم که شما به اندازه کافی فرهیخته هستید که به این اراجیف کوته فکران مدعی مبارزه اهمیت ندی…درود بر شما من به شما افتخار میکنم

 78. man ba nazare aghaye kave va khanome azita kamelan movafegham,va in karo tahsin nemikonam.

 79. دست مریزاد . درود بر شجاعت شما / پایدار باشید

 80. من یک زن هستم . مخالف جمهوری اسلامی و مخالف هر رژیم دیکتاتوری دیگری. آنچه که در توانم باشد را برای ابراز مخالفت و نابود کردن استبداد از هر نوع را انجام می دهم . اما با این روش برای مقابله با استبداد مخالف صد در صد هستم. حرمت وجود انسان بسیار بالاست . حجاب که با نوع روسری و چادر و مقنعه و برقعه اش بسیار مخالفم و متاسفانه امروزه فقط به معنی ظاهری آن توجه می شود یعنی حجب داشتن . یعنی حیا داشتن. نه سن مطرح است و نه شکل ظاهری اندام اما آن نوع از تفکر که در پشت این اندام و چگونگی عرضه اش قرار دارد بسیار مهم است . برایم قابل تصور نیست که خانمی به این راحتی اندام خود را در معرض دید قرار دهد با انگیزه حمایت از دیگری یا مبارزه با رژیم آخوندی.
  یک پیام برای خانم زیبا ناوک : خانم عزیز آیا واقعا می خواهید مبارزه کنید؟ چرا به ایران تشریف نمی آورید و مثل هزاران زن ایرانی دیگر مبارزه نمی کنید؟ نمی گویم مثل خانم ستوده که ارزشش بی اندازه است یا مادر سهراب اعرابی یا …… اما مثل هزاران زن ایرانی که حتی با یک رژ لب ساده یا یک مانتوی کوتاه خود را در معرض خطر قرار می دهند. یا مثل دیگر هزاران که در صف ها و هنگام خرید سعی در باز کردن چشم و گوش یا پرورش فکر کسی دارند که بیش از نوک بینی خود را نمی بیند. یا زنی که در تاکسی و اتوبوس بدون ترس از سربازان گمنام امام زمان نظریات خود را بیان می کند.
  بدن خود را محترم بدانید. محرم و نامحرم یعنی کسی که قدر دیدن بدن شما را می داند یا هیچ ارجی بر آن قائل نیست .
  به آنها که تشویقتان می کنند پیشنهاد کنید که دختر , همسر , خواهر و مادر خود را همراه شما کنند ببینید آیا قبول می کنند یا مرگ خوب است اما برای همسایه .

 81. من عکس دختر خانم مصری را دیده ام و دلیلش را هم درک کرده ام. آنچه در عکس خانم علیا مشهود است معصومیت او و این نکته است که هیچ گونه جذابیت زنانه یا ژست و لوندی در کارش وارد نکرده است. دقیقا به همین دلیل کسی نمی تواند به او لقب «بدکاره» بدهد. اما خانم زیبا ناوک در حالت لمیده در آفتاب و چند فیگور دست به کمر در من این احساس را بوجود آورده اند که با خانم میانسالی روبرو هستم که دچار خود شیفتگی شده اند. جدا نه مبارزه در عکس هایشان منعکس شده و نه هواداری از بانویی دیگر.

 82. اين كار اين خانوم هيچ فايده اي نداره اگر فايده اي داشت باز ميشد توجيهش كرد اما قلم انسان روشن فكر كار صدها زن اريان ميكنه سلاح يك نويسنده قلم نويسندس نه بدنش

 83. به نظر من بین کاری که علیا‌ ماجد در کشور مصر کرد و در واقع با جونش بازی کرد با کار این بانوی نویسندهٔ ایرانی‌ در کشور امن آلمان تفاوت زیادی هست. به نظر من ایستادن ساده علیا‌ ماجد در مقابل یک دوربین ساده پیام متفاوتی داره با ایستادن دیگر بانوی ایرانی‌ در حالیکه عکس علیا‌ رو در دست گرفته در عکسی‌ که با دوربین حرفه‌ای و توسط یک عکاس حرفی‌‌ای گرفته شده. و به نظر من حرکت علیا‌ ماجد در عین سادگی‌ پیامی داشت که هیچ کدام از این به اصطلاح حمایت‌ها تأثیری در گسترشش ندارند.

 84. با کمال تاسف از آنچه که دیدم تنها می توانم بگویم ، وای بر ایران من. وای بر ایران من که زمانی اندیشه و قلم در آن مظهر روشنفکری بوده و اکنون چه بر سرش آمده که کشف عفت مظهر روشنفکری شده است!!!!
  از این اقدام واقعا متاسف و ناراحت شدم. و تنها می توان بگویم ، سرکار خانم ناوک که اهل قلم هستید یا حداقل خود را اینگونه معرفی می نمایید چرا با قدرت قلمتان سعی بر مبارزه نمی نمایید.
  کاش چنین اتفاقی نمی افتاد . تا عفت پاک هزاران ساله ایرانی چنین به تاراج نمی رفت و رژیم آخوندی و استبدادی بار دیگر لطمه ای بر پیکره مبارزات مردم برچسب نمی زد.
  اگر بخواهم کمی عصبانی تر نظرم را بیان کنم تنها می توانم بگویم که چه بسا این لقدامات تحت امر رژیم استبدادی جمهوری اسلامی صورت پذیرفته تا بهانه واضحی بر قیام مردم داشته باشند.
  واقعا متاسفم…

 85. Eidehدرود بر شما خانم
  بهتون کاملا موافقم ،اما بدانید این عکس ها مال خیلی وقتا پیشه ادعا داره اینو همین هفته از خودش گرفته اما مثل ..دروغ میگه کسانی که آلمان زندگی میکنند میدونند تو این موقع سال طبیعت آلمان اینطور نیست
  سر ته کرباس ، و افت جامعه یعنی مذهبیون و کمونیستها از این کار حمایت کردند که انتظار دیگه ای نباید ازشون داشت

 86. lزن يك انسان است حق زندگي دارد حق انتخاب دارد حق ازادي دارد در سرنوشت كشورش بايد دخيل باشد اما ملتهاي اسلامي تا كي مي خواهند زن را به چشم ضعيفه نگاه كنند تا كي ميخواهند كه زن در خانه زنداني باشد و فقط براي مردها پخت و پز كند و بعد از ان نيز در اختيار مرد باشد بدون انكه نظري از خودش خواسته شود ايا نبايد اين خصلت و خوي حيواني ريشه كن شود درود بر خانم ناوك زيبا غيرت شما ستودني است

 87. ba ahteram ba harekat khanom ziba navak az hame dostan azizam ke in tasavir ro didan khahesh mikonam ya lahze be in fekr konan ke in khanom avalen niazi be jalbe tvazoh nadarn(ke bazi az dostan farmodand)dovoman in khanon seni azashon gozashte va be nazareshon ingader in ravesh aatraz tasir gozar bode ke begol dostan shrafat va abroy khodesh ro fada karde!kar khanom ziba navak be nazar man besyar por baha va ba arzeshe.zan fagat baray in ke ba hejabe mohtaram nist besyar zanan tarikh saz bode va hastand ke mesle zanan va dokhtaran ma hejab nadaran ama besyar farhikhteand, harakat in khanom aateraz be khar shomrdan va nages danestan zanan ast .man motmanam ke in kar baray ishan be in rahaty ke ma feker mikonim tasmim giri nashode.

 88. من نه اسم این را میزارم شجاعت و نه آزادی و نه حق و نه حقوق بشر. این خود نوعی حماقت است. اون دختر ۲۰ ساله مصری این کار را در مصر انجام داد تا به قانون متحجر اسلامی و اجتماعی کشورش اعتراض کنه در حالی‌ شما در حیاط خلوت خود در خارج یا در گوش پارکی‌ با خیالی آسوده لخت میشوید. اگر اسم این را مخواهید شجاعت بگذارید اینکارو در پارک ملت ایران انجام دهید

 89. شکستن عرف جامعه…….!؟نادیده گرفتن اخلاق اجتماعی…….!؟ازبین بردن احترام فردی وجنسی……!؟زیرسوال بردن مبارزات سیاسی زنان ازاداندیش وشایسته احترام جوامع ازادیخواه ملل دنیا……!؟ایجاد زمینۀ مساعد برای حکام رژیم فرصت طلب بر علیه خواسته های منطقی وبرحق زنان ایرانی……………!؟؟خودسر ویک جانبه اقدام کردن بدون درنظرگرفتن اصول وچشم انداز مبارزات سیاسی زنان متین ومحترم از جمله خانم علیا ماجده المهدی ……..؟؟!!ایجاد انزجار و ناهماهنگی دربین طرفداران ونوع زمینۀ شغلی وفعالیت اجتماعی خود……….!!؟؟عدم پذیرش اکثریت جامعه جهانی از این شیوۀ مبارزه……………….!؟خود را دستاویز کردن برای تفریح وخنده گروهی از مردان………؟؟؟؟؟؟؟؟؟خانم…….بسیاری هنوز برای گفتن هنوز هست ولی گمانم همین کفاف کار بی نتیجه ومتاسفانه مخرب شمارا خواهد داد….چگونه می اندیشید….؟؟؟؟شما فعال فرهنگی جامعۀ زنان ایرانی هستید……..؟؟؟؟؟!!!!!چگونه می اندیشید……؟؟؟؟چه می نویسید……؟؟؟شما مبارزه با چه می کنید…….؟؟؟؟چه اندیشه ای شمارابراین باور رساند که این حرکت می تواند مبارزه ای هدفمند در راستای اهداف شرافتمندانه زنان ایرانی باشد…….؟؟؟؟؟؟ااااااااننننننننتظار چه نوع کا پی را یا پاداشی را دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  کدام یک از نقطه نظراتی را که من داده ام دور از انصاف دیده اید؟؟؟؟؟کدام را در جهت منافع حکومت گفته ام؟؟؟؟؟؟
  کدام را از روی تعصب و عقاید مذهبی دیدید؟؟؟؟؟
  چرا….چرا…..خراب میکنید….انچه مادران ایرانی با جان جگر گوشه های خود پی ریزی میکنند….؟چرا….؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 90. مهدی اسماعیلی

  واقعا اگه اینطور میخوان آزادی رو بدست بیارن و از زیر چنگال دجالهای عمامه بسر خلاص بشن مرگ راه بهتریه

 91. من چندتا از نظرات دوستان را خواندم اما چیزی که جالب اینه که 1- آیا فرقی بین سینه یه مرد و زن هست؟؟ ( از نقطه نظر انسانی) . 2 – تا کی تنگ نظری و دخالت بیجا توی مواردی که به ما ربطی نداره( یه انسانی آزادانه این روش را برای اعتراض به اسلام و جمهوری اعدامی انتخاب کرده. به من و شما چه مربوطه؟؟ تا کی میخواهیم با عینک » تقدیس کیر، کس، کون و پستان» به زنان نگاه کنیم؟؟؟ 4 – اگه آقای فلانی سینه یا کیرو خایه بیرن مینداخت باز هم همینجوری نظر میدادید؟؟ ای ننگ بر بی فرهنگی و بیسوادی. 5 – راستی شما شانس آوردید که این خانم خواهر،مادر یا همسر شما نیست وگرنه حکم صادر میکردید!!! در پایان من از کسی یا گروهی که این موضوع را به نظرخواهی گذاشته خواهش میکنم اینو جمع کنید. ما ملیونها مشکلات و بحثهای اجتماعی را کنار گذاشتیم چسبیدیم به خانم فلانی که چرا لخت شده. این بحثها بوی لجن میده، بوی ناموس و ناموس پرستی میده بوی فرهنگ مردسالاری میده. حیفه تو شاخ اروپا بشینیم واین چیزها را به بحث بگذاریم. با سپاس امیر

 92. سید حمید مسیحی

  متاسفم برای خودمان که برای مخالفت با دشمنمان ، تن به هرکاری می دهیم وهر کاری را مقدس میکنیم.

 93. بکارت و آزادی و روابط جنسی قبل از ازدواج مسئله ای بسیار پیچیده که انسان باید عقل کافی داشته باشد تا بفهمد که رابطه جنسی یعنی چه
  جواب تند روی آنها را نباید با تند روی جواب داد
  باید کاری کرد که اینها زجر بکشند و نه اینکه خوشحال بشوند
  من نمیگویم کارتان اشتباه است چه بسا کارتان درست هم باشد
  ولی راه های بهتری هم وجود دارد
  شما که اهل قلم هستید
  شما که خودتان در این راه رنج کشیده اید خیلی راحت می توانید راه درست را بیابید
  این کار اگر اسمش حمایت است درست است
  ولی دردی را دوا نمی کند.
  چون با این کارها بدتر حصار ها تنگ تر شده و افراط از قبل بیش تر می شود.
  درود

 94. والله این راهش نیست ! خواهرم مادرم داری بیراهه میری

 95. ba dorod wa ehteram farawan baraye shoma ,,,eideh khanom ,,,,,kamelan ba sokhanane shoma mowafegham har ensani haghe eteraz wa enteghad darad wali na be har gheymati ,,,in baray manam ghabele tasawor nist ke shekle zaheri khod ra baraye ye eteraz ,,be namayesh darawardan ,,,,khanome zibaye aziz shoma ye newisande wa honarman hastid ,,khaili behtar bod ke az ghalame khod baraye eteraz estefade mikardid ,,,,albate agharam bekhahid ke in tur ax dashte bashid ,,baz ham masaleye shomast wakamelan shakhsi hast ,wa kassi ham haghe eteraz nadarad wali na be onwane eteraz barye ye farde digari ke ,,motmaen bashid on barye shoma az in tip fadakariha nakhahad kard ,,,,

 96. با سلام
  عجب !!
  اگر لخت شدن نوعی مخالفت است!!
  باید گفت به این مخالفت زکی !!
  کدام انسان سالم عقلی باچنین کاری مخالفت را نشان میدهد !؟

 97. جالب اینجاست که انسان اشرف مخلوقات با تماما عظمت برای نشان دادنمخالفت !خود را در سر حد یک حیوان بی عقل پایین می آورد !

 98. این خانم اگه مخالف حکومت اسلامیست و بقول خودش در زندان بوده سال ۲۰۰۹ چه غلاتی میکرده تو ایران ؟ این خانم سادیسم سکس داره با اون قیافه ش همین
  لطفا رو این لینک کلیک کنید

 99. غلاتی نه غلط ببخشید اشتباه تایپی بود
  عکس هاشم معلوم شد مال خیلی وقتها پیشه
  خودتی خانم نا زیبا

 100. اين است واقعيت عزيزان چرا كه باور نداريد بايد قبول كرد انسانها نه ان هستيم كه پشت پرده خودمان را پنهان ميكنيم و نظر ميدهيم. افرين بر شجاعت شما سربلند موفق باشيد.

 101. اقای عمرانی گمان کنم شما مطالب نظردهندگان را درست مطالعه نکردید ….یا حداقل مطلبی را که بنده به عرض رساندم .
  ایا من از روی تعصب حرفی زده بودم…؟گفتید که در اروپا هستید واین موارد دیگر دورانش به سر رسیده من از اروپا بی خبر نیستم مطمئنم که مردم اروپا هم اکثریت با شما هم عقیده نیستند الا گروهی که با عقاید وزندگی آنها شما حتما اشنا هستید.
  بدن زن چرا با بدن مرد تفاوتی ندارد ؟ایا این نظر شما با دیدگاه منطقی مردم درهرنقطۀ دنیا مطابقت دارد؟ با کدام فرهنگ وتمدن دنیا قادر به توضیح این بینش خود هستید؟درمتمدن ترین وپیشرفته ترین کشوردنیا هم بخواهیدزنی را در برهنه وعریان ظاهر کنید حتما متوجه نگاه متفاوت مردم خواهید شد که حاکی از بی ارزشی وپستی طبقاتی فرد عریان در دید مردم خواهد بود…سخنان شما گویای یک فرد ازاد اندیش و دمکرات نیست شما فقط سعی دارید خود را اینگونه جلوه دهید …این که شما میگویید ازادی فردی در جامعه نیست این یک سوءاستفاده از ازادی اجتماعی است من هرگز این اختیار راندارم که برای ازادی خودم افکار وارزشهای گروهی را به تمسخربگیرم .
  بهترنیست که بیایید واز همان مردم اروپا اموزش چگونه ازاد زیستن در کناردیگرمردم جامعه را بیاموزید وبه ارزشهای معقول واندیشه های ازادیخواه ومبارز مردم خود احترام بگذارید؟؟اگر درس احترام ملی وتأمل اجتماعی را خوب می گرفتید میدانستید که نظرات شما نه تنها به زنان بهایی را نمی دهد که هیچ …بلکه از وقاروجایگاه ویژۀ زن واحترام زنان نیز در گفته های شما خبری نیست؟؟
  پس خواهش میکنم درس ازادیخواهی وتمدن وتجدد را دوباره اموزش بگیرید.

 102. اصلاً شما مردم ایران خود ملامت هستید یک عمری است که عده آخند با کره دادن حکومت خویش به مذهب بر شما تاخت و تاز دارند . شما را آنقدر مشغول مزخرفاتی همچون محرم و سینه زنی و دعای کمیل و روز قدس و دفاع از فلسطین و رحلت امام و فلان و فلان وکرده اند که دیگر این ذهنیت در ذهن همه وهمه ملکه شده است و آنچه که در ذهنیت جای گرفت و تبدیل وبه عرف و فرهنگ شد تغیر آن در بسیار مشکل است . کدام عقل و منطقی در قرن 21 این تائید میکند که ملیون ها انسان بخاطر امام حسین که روزی شهید شده است که یاد گرامی باد به سر و صورت خود بکوبند من واقعاً به این ملت و این مذهب متاسفم واقعاً اگر شما یک خارجی غیر مسلمان می بودید چه برداشتی ازین لحظات می نمودید و اسلام را چگونه دینی میددید . و باز هم متاسفم برای بعضی از مردان ایرانی که عمل حیوانی این خانم را بدون توجه به همه ارزشها تائید میکنند . اگر بتاریخ نظر اندازید انسانهای ماقبل تاریخ هم نقاط حساس بدن خویش را با برگ درختان می باشاندن آنهم در مقابل همدیگر نه در مقابل انترنت

 103. جالب بود به امید اینکه در تهران و دیگر شهرهای ایران هم از این اعترضات انجام شود

 104. baraye avvalin bar ba didan in ax ehsas kardam 1 ensan hastam joda az zan boodan /va joda az tars va sharm bayane zan boodan/hatta az namayan shodan sineha dar zire mantoo ehsas naamni mikonam/dar hali ke aksare mardha hatta ba shalvarhaye goshad anghadr rahat mineshinand ke barjestegiye badaneshon kamelan maloom hast/az koshtio fotbalo baghiye hala migzarim/amma 1 zaaaaaaaaaaan 1000 gheid ra barayesh hamin mardha mitarashand/shahamat shoma ra dar bayane mahiyate vojodiye naz be onvan 1 ensan tahsin migoyam.,. /

 105. aghaye reze aval in ke ghalatio intori minevisand: غلطی// va

  va bad ham in ke khoob in khanom dare to khonash ba hamsar va baradaresh miraghse ta hala ba hamsar ya khaharet naraghsidi??????beraghsi yani oghde sex dari???on adam kam shoori ke in filme khanevadegio pakhsh karde oghde kheili chizha ro dare,,,,ke yekish shayad sex bashe./

  • khanome mojgan avalan lazem nist shoma be man yad bedid ke ghalato cheh shekli tayp mikoannd baadesham ageh kamentaye ghablimo mikhundi mifahmidi keh in khanome mesle sag dare dorugh mige chunke in kasash male kheili vaghta pisheh ishan to alman zendegi mikoanad va mahay ke inja hastim midonim invaghte sal hich jaye alman intor sabz nist,,,baadesham hala shoma ham age midonid in raheshe pasho aks lokht begir ta shayad kesani keh ba bi efati baray ezdevaj movafeghand az shoma khosheshon biad
   shomaha va hamin na ziba khanom fekr mikonid azadi yani bi bando bari nakhyr khanom va fekr nakonid ba lokht shodan be jaye miresid sakht dar eshtebahid ,,ye moye sare nasrin setudeh arzeshesh kheili bishtaraz hamin na ziba khanom va toy ke alaki shuar midi
   dar zemn bahs sare raghsidan nist har kesi in khanomo az nazdik inja dideh mishnase alanan mige agha bia mano bokon
   roko rast migam ta befahmi chi daram migam
   bedrood

 106. احسن به بانو ناوک!
  احسن به شهامت ات
  می ستایمت

 107. این که هر کسی آزاده حرفی نیست اما به نظر من حتی در ضمان آدم و حواه هم از برگ درخت برای پوشاندن خودشون استفاده میکردند
  این حرکت اعتراضی قشنگه اما در شانه یک خانم با فرهنگی مثل ایشون نه هرگز

 108. وای بروزی که ما رو یه چیزی دست بذاریم تا گندشو در نیاریم ول کن نیستیم! من نه مئافق حجابم و نه عریان گردی ولی یکم عقل بکار ببرین که اینکارها باعث ترویج میشه و اینام که منتظرن هستن! اون بابا تو مصر یه کاری کرد اگر جیگرشو داشتی اینجا اینکارو میکردی نه اینکه جوانان رو تشویق بکاری کنی که باعث دردسرشون بشه! میگه هرچی بگی دیونه تری هم پیدا میشه که تأئید کنه و دنباله رو باشه.

 109. شنا کردن خلاف جهت رودخانه قدرت و شجاعت بالایی می خواهد که هر کسی از پس آن بر نمی آید. آنهایی که نگرانند این کار خلاف فرهنگ ایرانی است و از بهانه دادن دست دولت می ترسند…می ترسند !.

 110. درود
  شماییکه فکرمیکنید این حرکات شجاعانه باعث فشار بیشتر حکومت میشه سخت در اشتباهید چون حکومت همه جوره بهانه برای خودش پیدا میکنه
  ولی بهتره بدونید این حرکت در مخالفت با حکومت نیست بلکه در مخالفت با تحجر و مردسالاریه وزورگویی دینیه
  پس بجای بهونه گیری و ترس اگر ازادیخواهید حمایت کنید

 111. منم با تعصب مشکل دارم و تاییدش نمی کنم ولی دیگه عریان شدن چه برای مرد باشه چه برای زن به نظر من توجیه منطقی نداره
  نوع مبارزه هم باید کمی با معیارهای فرهنگی ما هم خوانی داشته باشد سنت شکنی تا کجا

  فردا برای مبارزه با دین آیا عکس محمد را آتش میزنیم !!‌

 112. یک ژست مبارزه مثلا روشنفکری لوس و بچگانه از سوی یک عده نادان!!! فقط همین، انقدر حال به هم زن که ارزش بیشتر از این نوشتن رو نداره!!! مادر سهراب, نسرین ستوده، شیرین عبادی و هاله سحابی کجا و این پتیاره کجا !!!

 113. آفرین به این شجاعت و صداقت

 114. زنان را مقنعه به سر کردند .چادر سرش کردند.اسمش را گذاشتند خواهر . بعد به وقتش وقتی اعتراض کرد همه را در اوردند و لختش کردند و تجاوز کردند و شکنجه اش کردندو خوردش کردند و … انوقت وقتی خواستند بیاورندش جلوی قاضی چادر سرش کردند تا ناموسش را بپوشانند وحکمش داخل شدن در زندانی بود که می بایست مراحل بالا را برای چند سال برایش تکرار شود .انوقت همان زن وقتی ازاد شد امد خیابان روسری اش کمی عقب بود گشت ارشاد دستگیرش کرد چون شعونات اسلامی را بهم زده . بود این شعونات که همواره بازنده یک طرف قضیه است را بشکنید هر چه سختتر بهتر .این حفظ ناموس با پوشش عین بی ناموسی است .ناموس را وقتی حفظ کنید که زنی را لخت مادر زاد برود خیابان کسی جریت تعرض نکند . همه چیز زورکی شده . حجاب سرت کن و خودتو بپوشان چون ما ناراحت می شویم . تعصب مثل کوری است .ادم کور هیچ وقت فرق رنگها را نمی فهمد .

 115. روی سخنم با تمام کسانی‌ است که دم میزنند از شرافت زن ایرانی‌ و خدشه دار شدنش توسط خانم زیبا، مگر شرافت زن ایرانی‌ بر بدنش نوشته شده؟ مگر زنان ایرانی‌ با لباس متولد میشوند؟ تا کی‌ همدیگرو محکوم می‌کنید ؟ جالبه که اسم خودتون رو روشنفکر هم می‌گذارید… هر کس با هر وسیله ائه که در اختیار داره مبارزه می‌کنه. شما راه‌های دیگر مبارزه را پیش بگیرید ولی‌ دیگران رو محکوم نکنید. جسارت این خانم قابل تقدیره.
  از ماست که بر ماست. ما زنان به اصطلاح شرافتمند ایرانی‌ با کوته فکری هامون قبل از مردان، خود باعث غرق شدن هر چه بیشتر خودمون هستیم.

 116. خوب خیلی راحت با یک مروربر موافقان این عمل میشود فهمید که مردان امار بالاتری دارند……راستی اقایان محترم اگه واقعا این حرکت عریان شدن نشانۀ ازادی زنان از قیدو بند وتعصبات کورکورانه است پس چرا مردان اینقدر ازادیخواه زنان شده و به عریانی و برهنگی اینقدر امتیاز داده وتشویق میفرمایند؟؟؟؟پس اگه این مشکل خانومهای ماست چرا خود اینجا از این برهنگی اعلام حمایت نمی کنند؟؟؟میتوانید خود نتیجه را معلوم کنید//

 117. با نظر آقاي كاوه آهنگر كاملا موافقم بويژه سوئ استفاده رژيم آخوندي از اين موضوع براي سركوب زنان… چرا كه همواره اهرم سركوب و حمله رژيمهاي شاه و شيخ بويژه عليه تمامي زنان مبارز ميهن مان در تمامي طول تاريخ ايرانزمين كه فرهنگ بسيار غني نيز داريم نگاه آلوده و كثيف جنسيتي شان بوده… پس آتو نبايد دست دشمن داد … شيوه هاي بسيار جدي تري در عرصه مبارزه با بنيادگران آخوندي و شاه و شيخ و ارتجاع و بورژوازي هست كه موثتر نيز هست… ضمن آرزوي سرفرازي براي خانم نويسنده ميهن مون بهتره كه به اين مسائل دامن نزنيم…

 118. وای خدای من، چرا یک مرجع مغتبری پیدا نمی شود که ملاک و معیاری برای روشنفکری و آزاد اندیشی تعیین کند؟ آخر چرا هر دگم اندیش و متحجر و متعصبی (حالا در درجات مختلف) پیش خودش خیال میکند که روشنفکر است؟واقعاً چرا؟ چون فقط نسبت به پدر و پدربزرگ و بی بی جان و عمه و خاله و کبلعلی (کربلایی علی) بقال سرکوچه شون 4کلاس بیشتر درس خونده یا یه نخود بیشتر حالیشه یا اپسیلون تعصبات دینی و مذهبیش کمتره یا مثل اون آقای پرخاشگر وبی ادبی که چون اشتباهی راهش دادن به آلمان، خیال میکنن دیگه آخر روشنفکرین و میان تو این بحثها با یه دنیا ادعا و فضل فروشی میکنن و نسخه میپیچن و واسه دیگران تعیین تکلیف میکنن!! اینها درعین حال که دم از آزادی خواهی میزنن اصلاً هیچ شناخت و درکی از آزادی ندارن و آزادی رو فقط در چارچوب تفکرات و معیارها و ارزشهای ذهنی خودشون به رسمیت میشناسن و براشون قابل درک و تعریفه! اینها اگر حکومت رو بهشون بدی همشون میشن همون دیکتاتور قبلی و دوباره دیگ سانسور و بگیرو ببند و محدودیتهای فرهنگی و اجتماعی و سیاسی رو بار میزارن اما اینبار بنا به ذائقه و سلیقه و خط قرمزهای ذهنی و اعتقادی خودشون! شعورشون نمیکشه که بفهمن آزادی یعنی اینکه اگه یک نفر متفاوت ومخالف با صد میلیون نفر فکر میکنه باید حق بیان افکارش رو بدون ترس و واهمه داشته باشه و کسی صداشو به هیچ بهانه ای خفه نکنه و مورد توهین و تکفیر قرارش ندن. اینکه گفته بشه عمل این خانم مخالف ارزشهای اجتماعی یا فرهنگ و تمدن و سنت و دین و شان زن ایرانی و…. همش حرف مفته! آره هست، مخالف همه اینهاست و ایشون هم دقیقا به همین علت این کارو کرده، خواسته ساختارشکنی و تابو شکنی کنه، خواسته افکار پوسیده و خفته رو قلقلک بده بلکه بیدار شن. بله به نظر من بهترین روش مبارزه با یک حکومت دیکتاتوری ایدئولوژیک به سخره گرفتن و فروپاشیدن بنیانهای ارزشی و ایدئولوژیک اون حکومت و بیدار کردن و دور کردن ذهنهای خفته جامعه از اون فضای فکری و ایدئولوژیک مسموم و متعفن و پوسیده و در نتیجه بدون حامی و پشتوانه موندن معنوی حکومت در بین اقشار جامعه است. هیچکس برهنگی رو یک فضیلت نمیدونه، اما آتش فقط با ضد خودش یعنی آب خاموش میشه و بنظر من مبارزه معکوس اگرچه تنها راه نیست ولی یک راه موثر و خوب برای مقابله با افراطی گری دینی هست که بخصوص در مقوله حجاب نمود عینی این مبارزه معکوس رو هرروز در کوچه وخیابانهای شهرهای بزرگ ایران میشه دید. اکثر زنان و دخترانی که با آرایشهای غلیط و مانتوی چسب و کوتاه و روسری عقب رفته تا نیمه سر توی خیابونها آمد و شد میکنن عمدا و لجبازانه دارند مبارزه معکوس با دین اجباری حکومتی میکنن و به حکومت وعمالش دهن کجی میکنن (که واقعاً دستشون درد نکنه) واگر جراتش رو داشتن ومیتونستن شاید اونها هم ازشدت خشم وغضب و به چشم کوری رژیم مثل خانم زیبا عریان میشدند و به این شکل فریاد اعتراض خودشون رو به گوش و چشم همه میرسوندن. ولی شکل فعلی اعتراض (بصورت بدحجابی و آرایش و…) ملایمه و نه شوک و ضربه ای به حکومت وارد میکنه و نه انعکاس داخلی یا بین المللی قوی داره، ولی اگه میشد روزی چنان اعتراض تند و عیان و شدیدی بصورت یکپارچه و گروهی انجام بشه و حتی افراد سرشناس هم درش شرکت کنن ضربه مهلکی محسوب میشد و توی دنیا مثل توپ صدا میکرد، اونها رو دستگیر میکردن، یه گروه بزرگتر به حمایت از اونها بلند میشد و همینطور الی آخر در جای جای ایران، چه ایراد داره؟ یادمون نره که اون زن و دختر باشرفی که اینکارو میکنه در اوج شرافت و صرفاٌ با نیت مبارزه ای علنی و عریان، تن خودش رو عریان کرده، این حقیقتاٌ تکان دهنده است و من متاسفم که چطور بعضیها توان درک مسائل رو ندارن و هنوز در تفکرات سنتی و متعصبانه خودشون دست وپا میزنن! بله برهنگی بده، مثل اسلحه و چاقو و قمه ولی برای مبارزه باید هرکسی هر سلاحی که میتونه رو در دست بگیره و گاهی ممکنه شخصی بخواد و بتونه از چند سلاح استفاده کنه، نمیشه بگی تو خانم فقط از سلاح قلمت استفاده کن، مگه وقتی جنگ میشه، حکومتها نویسنده ها رو از سربازی و رفتن به جبهه و سلاح بدست گرفتن معاف میکنن؟ اینکه برخی میترسند که حکومت بهانه بدست بگیره برای سرکوب بیشتر جنبش زنان آزادیخواه هم ترسی بیهوده است، چون این حکومت جابر و قاهر وسفاک نیازی به بهانه نداره و هرلحظه که بخواد خودش با بهانه یا بی بهانه ترکتازی میکنه وهرکسی رو که بخواد از سر راهش محو میکنه، حتی اگه لازم باشه خودش با صحنه سازی بهانه سازی میکنه، مثل کارناوال ظهر عاشورا در دوره اول خاتمی ویا تخریب و غارت بانکها و مغازه ها و آتش زدن مسجد به دست عمال خودش در شلوغیها و اعتراضات پس از انتخابات وانداختن اون به گردن معترضین ویا صدها مورد مشابه دیگه. عزیزان، نترسید که حکومت چه خواهد کرد، این کفتارهای وحشی و خون آشام در سایه ترس ماست که برما حکومت میکنن و از این ترسی که در دل ماست لذت میبرن و تا بتونن بهش دامن میزنن، پس لطفاٌ بیاین خودمون این ترس رو اشاعه ندیم. گور بابای حکومت با هر بهانه و داستانی که میخواد ازاعتراضات ما دربیاره. دست این حکومت پلید و خونخوار و خائن و دزد دیگه واسه همه دنیا روشده وکسی به مزخرفاتی که میگن نه اهمیت میده و نه دروغهاشون رو دیگه احدی باور میکنه. بنظر من هرکسی از هر وسیله و هر راهی که میتونه و بلده و به فکرش میرسه مختاره، میتونه و حتی باید استفاده کنه برای مبارزه و اعتراض. اما نکته مهم اینه که هرگز دست یکی صدا نداره. چنین حرکتی اگر بخواد نتیجه مثبت بده و تاثیرگذار باشه باید حمایت عام داشته باشه و جمعیت زیادی از زنان و حتی مردان در داخل و خارج اون رو همراهی کنن(البته نه فقط در حمایت از علیا ماجده المهدی بلکه در اعتراض به حجاب اجباری و گروههای تندرو اسلامی داخلی و خارجی و حکومت دیکتاتوری بظاهر دینی جمهوری اسلامی) وقتی این تندروهای مذهبی ببینن درمقابل هرحرکت و تعرض اونها نسبت به زنان و دختران آزاد و آزادیخواه و یا اعمال اجبار و ارعاب و زور وتهدید وفشار برای حجاب، با یک حرکت بزرگ و خودجوش و فراگیرشدیداً مخالف روبرو میشن که بنیانهای اعتقادی و ایدئولوژیکشون رو به سخره میگیره و فریاد میزنه که زشتی برهنگی رو به دین و حجاب اجباری ترجیح میده، تودهنی سخت و بزرگی خواهند خورد و دیگه سعی در اعمال زور وفشار واجباربرای اشاعه حجاب اجباذی نخواهند کرد چون از اعتراض سنگین و بیملاحظه و سهمگین پس از اون میترسن. چنین اعتراضی اگر گسترده و هماهنگ و پیوسته باشه و افراد سرشناس هم در اون شرکت یا حمایت کنن هزینه های سنگینی رو برای حکومت چه در عرصه داخلی و چه بین المللی درپی خواهد داشت. پس بیاین نترسیم و بجای صف آرایی در مقابل دشمن واحد در مقابل هم صف آرایی نکنیم و همدیگه رو بجای دشمن مشترکمون فرسایش ندیم و اجازه بدیم که هرکسی از هر راهی که به فکرش میرسه و میتونه مبارزه کنه و ماهم به صرف همرزم بودنمون از اون دفاع کنیم حتی اگر روشش رو نمی پسندیم. یادمون نره که برگ برنده حکومت استبداد سیاه آخوندی و سپاه و بسیج دو چیزه : 1 – ترس ما 2 – تفرقه و اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه و درگیریهای داخلی ما با خودمون
  و اما نکته آخر: اگر ملتی در ذهن و تفکر خودش به مرزهای آزادی نرسه و هریک از آحاد ملت نتونه در تفکر خودش و در خانواده خودش دمکرات باشه و دمکراتیک عمل کنه هرگز، هرگز، هرگز و هرگز محاله بتونه به حکومتی دمکراتیک و آزاد دست پیدا کنه، چون همواره حکومت برآیند جامعه است. جامعه ای که در اون مرد برای زنش و فرزندانش تعیین تکلیف میکنه و خط و نشون میکشه، جامعه ای که مرد باید با ادامه تحصیل یا کار کردن زنش (حتی اگه دکترا داشته باشه) موافقت کنه، جامعه ای که برادر برای خواهر و هرکی زورش بیشتره برای دیگری قلدری و گردن کلفتی میکنه و زور میگه و هیچکس تحمل انتقاد یا نظر مخالف رو حتی در طرفداری از یک تیم ورزشی نداره، یعنی پذیرفته که هرکی که بالادست هست باید زوربگه و همیشه حق با منه و دیگران باید مطیع و تابع نظر و خواسته من باشن و به دلخواه من فکر کنن، حرف بزنن و عمل کنن! این یعنی تمام آحاد این جامعه در درون خودشون یک دیکتاتور کوچک هستن که در هرحدی که فرصت پیدا کنن و رشد کنن و به هرمقام و مسئولیتی که برسن این دیکتاتور درونشون هم به همون نسبت رشد میکنه. اینجاست که گفتم حکومت برخاسته و برآیند جامعه است و باید ابتدا در تفکرمون، تک تکمون به آزاد اندیشی برسیم تا بتونیم کشوری آزاد و حکومتی دمکراتیک داشته باشیم
  از اینکه نظرم طولانی شد عذر میخوام. من همه نظرات رو خوندم و دیدم مهمتر از اظهار نظر در مورد عمل خانم زیبا ناوک، یادآوری الفبای روشنفکری و آزاداندیشی و دموکراسی به خودمونه که راه رو گم نکنیم.
  همیشه گرگ سانسور و دیکتاتوری در پوست میش مصلحت اندیشی و احترام به ارزشها و عرف و سنت و مقام و شان و منزلت و …. آروم آروم پیش میاد و آزادی رو میبلعه، چشمهامون رو باز کنیم و حواسمون رو جمع که خودمون سانسورچی و دیکتاتور نشیم
  بامید روزی که دموکراسی و آزادی واقعی و پایدار درخت پر ثمر و پرباری باشه که ریشه در فرهنگ آزاد اندیشی و احترام به مخالف و ریشه در افکار رشد یافته و ظرفیت وپذیرش بالای تک تک آحاد جامعه داشته باشه و بدونیم افکارو آرای مخالف درکل سبب رشد و پیشرفت یک جامعه هستن و وجود فکر و صدا و ایده و نظر مخالف برای شکوفایی یک تمدن واجب و لازمه، پس مخالفینمون رو خفه نکنیم و بهشون احترام بگذاریم چون هیچکدام از ما بهترین، داناترین، بی عیب ترین و برحق ترین نیستیم و همه چیز راهمگان دانند
  زنده باد آزادی حقیقی ، پاینده باد ایران

 119. خسته نباش
  به این میگن ادم مبارزه

 120. متاسفم برای تحصیل کرده ای برای شما که اینگونه اعتراض میکنید این همه راههای معقول تر !

 121. بنظر من هم هر کاری اصولی داره و ما هم همیشه معترض زیر پا گذاشتن این اصول هستیم و فکر نمیکنم استفاده ابزاری از یک زن راه مناسبی باشه برای کمک به زنان و آزادی زنان ولی به همه دوستا مخصوصا خانم ها میخواهم بگم اگه میتونین فقط یک لحظه خودتون جای ایشان بذارید که شاید بفهمیم کارد از استخوان هم رد شده این خانم یه چهره عمومی و با این کارش خودشو پرت کرده رو مین

 122. با این که خودم رو خیلی روشنفکر می دونستم راستش اصلا نمی تونم با این لخت شدن ها کنار بیام…چندش آوره…چه تاثیری داره وافعا غیر از شهرت طلبی؟ در واقع این ها دارن اعتراف می کنن که با بدنشون می تونن هر کاری کنن یه بار عشوه گری و سکس…یه بار اعتراض و خشم…این ها دارن نشون می دن که زن غیر از بدنش چیزی نداره …
  چه فرقی می کنه واقعا آن که با بدنش نان در می آورد و آن که با بدنش حرفش را به کرسی می نشاند… و آن که با بدنش دنبال قدرت طلبی دموکراسی یا هر کوفت دیگه ای هست…

 123. vaghti arab be iran hamle kardand yeki az arabha az yek irani porsid chera zanha inja hejab nadarand an marde irani goft dar iran hejabe janan pelke cheshme mardhast

 124. انسانها سر اندیشه های خود خون یکدیگر را ریخته اند(و می ریزند) دوران جاهلیت عده ای گاو میپرستیدند و عده ای خورشید و عده ای بت،و سر اینها خون همنوع را میریختند (و ما با نگاهی به گذشته میگوییم عجب پدران خری داشتیم) و بعد عده ای آمدند و ما را فرزندی از کرم و میمون و… آدم خواندند و چه روشن فکرانه به اندیشه ی خود بالیدند و چه خونها ریختند و عده ای دیگر قبل یا بعد اینان آمدند خوب بودند کسی بدی از آنها ندید خوب ماندند و رفتند اما عده ای دیگر کفش و لباس آنها را پوشیدند وه چه خونها ریختند
  و باز اندیشه ی دیگر بشری و خون دیگر بشر! تا رسید به امروز چه نامی میتوان به امروز نهاد!عصر روشن فکران؟؟؟؟؟؟
  کاش در همان دوران جاهلیت مانده بودیم لااقل به خاطر اسمش هم که شده عذری داشتیم خب عصر جاهلیت است اما نیست نامش عصر روشن فکری است و چه غریب است این نام، با نام روشن فکری جاهلیتی مدرن به راه انداخته ایم با چه اسمها چه کارهایی میکنیم با نام عدالت ظلم ، با نام صداقت دروغ،با نام امانت خیانت و…!
  می گویند چه اندیشه ها یی ساختیم!کار خدایی کردیم! نمی گویند چه خونها ریختیم چه دختران معصومی یتیم کردیم و عجب هوسی به راه انداختیم.عجب دروغی گفتیم!
  ای دوست بیا بیل و کلنگ ، توپ و تفنگ در دست گیریم و خون همدیگر بر سرا پرده ی این خیابان بریزیم خب ما هم انسانیم!!!!!!!!
  حال قضاوت کن عاقلتر شده ایم یا جاهل تر؟ هر افکاری هر مذهبی هر دینی هر جنگی هر صلحی ، دلها را از هم دور کند قسم به آنکه می بیند یالاندی یالان!(دروغ است)
  و باز قضاوت کن ! یا ما باید دسته جمعی از انسان بودن انصراف دهیم و یا………..
  خود بهتر می دانی….

 125. یعنی‌ چی‌ آخه هرکه می‌خواد اعتراض کنه لخت میشه. مگه لخت شدن دردی رو دوا می‌کنه؟

 126. کار اشتباهی‌ بود ، من تو همین آلمانم که خانوم ناوک هست ، اینجا همه جور آزادی هست ، اما تو همین آلمانم اینکار ممنوع و مکانهای مخصوصی داره ، اگه میگرفتنش حتما جریمه میشد…

 127. آزاد از هر قید وبند ولی نه بی بند و بار

  با نظر آقای کاوه آهنگر موافقم.
  من نمی تونم درک کنم برای مخالفت با موردی نباید تمام اخلاقیات را زیر پا کذاشت. لخت شدن این خانم چی رو می تونه ثابت کنه؟اگر لخت شدنش را یک جرات به حساب میاورید باید قبول کنیم که در جوامع غربی چقدر ادمهای شجاع زندگی میکنند!!
  ایشون می تونند این کار را ادامه دهند تا تهایت شجاعتشون به دنیا ثابت بشه.البته اگر شجاعت را با حماقت برابر بگیریم.
  امیدوارم خانمهای روشنفکر و اندیشمند مرز و بوم پر افتخار ایران همیشه و در همه حال افکار و اعمالشان باعث افتخار و سر افرازی باشد. نه شرم و سر افکندگی

 128. اون دختری که اومده عریان شده 20 ساله بوده و تو اون مملکت این کارو کرده یک اگه این خانوم فکر میکنه این مبارزه ست بیاد اینجا جلو در زندان اوین لخت شه ببینم اینجا هم اسمشو میزارن مبارزه دو اینکه اینقدر ذهن زن متفکر و روشنفکر راکد مونده که روش بهتری برای مبارزه پیدا نمی کنه مثلا قلمش که باید با این سن و سال عمل یه دختر بیست ساله رو انجام بده.سه تو چنین جوامعی که ما داریم زندگی میکنیم چنین اعمالی نه تنها راهی به پیش نمی بره در جهت رسیدن به آزادی بلکه یک سری هم از دست میدن این کار تو ایران اگر انجام بشه احتمال اینکه آدمها به عمق مطلب برسن خیلی کمه چون بی خجالت تمام ما ایرانی ها تو فرهنگی بزرگ شدیم که بالاخره یه پوششی داشتیم حداقل نیم تنه .بسیار جای سوال است که هدف این خانوم حمایت از ما ایرانیان بوده یا ضربه به ما.باز هم می گم خود عمل مشکلی نداره زیبا خانوم لخت شده مثل هزاران نفر اما اینکه برمی گرده میگه در حمایت از این دختر احمقانه ست نتیجه چی چهارتا مریض هم میان عکسای ایشون رو میبینن بعید می دونم کسی به عمق مطلب پی ببره شیوه ی مبارزه ی ایشون در حد فهم ایشون بوده با یک ذره سیاست میشد مبارزه بهتری انجام داد یک مرد لخت هم کنارش می گذاشت حداقل این نشانه ی برابری هستش هرچند عریان شدن رو نشون دادن حقیقت نمی دونم حقیقت با این چیزها نمایان نمیشه..

 129. مرسی از این هنجار شکنی 🙂 …..مردم عقب مونده هستند که میگن متنفر هستن ازین کار……دیگه از آدمایی که سنگسار جزو دینشونه چه توقعی دارید؟،….احسنت به شما

 130. دورد
  زنده باد خون و غیرت پارسی در رگ زنان که ما حتی از مردانگی خود چیزی جز نامی از آن ندیدیم.
  خواهرم ما که از مردی مردیم لااقل تو زن باش.کمی از عطر غیرتت روی ما هم بپاش.
  دکتر راوش.اعزامی از شیراز.اعدامی از شیراز

 131. خیلی کارش مسخرس!همیشه راهه بهتریم هس!این به قوله آقای reza.r این خانوم سادیسم سکس داره!برایه یه خانوم راحت نیس اینجوری لخت شدن اما ایشون خیلیم شادم خندونه!

 132. من اطمینان دارم که خود خانم نامک الان نسبت به درستی کاری که انجام دادند تردید دارند ، هر عملی به واسطه منطقیکه پشتش هست ارزش پیدا می کنه که من شخصا منطق سالمی پشت این حرکت نمی بینم ، آیا این خانم به قول دوستان با پرت کردن خودش روی مین گره ای از گره ها باز کرد؟

 133. با رعایت احترام برای تمامی دوستان و نظر و دیدگاهشان باید عرض کنم که اگر عریان شدن نشانه جرات و قابل تحسین باشد میبایست تمامی فاحشه های دنیا را ابتدا تحسین کرد که همیشه این کار رو میکنند،
  این کار امری جز فروش شرافت انسانی نیست
  آیا تنها راه همدردی و مبارزه عریانی و برهنگیست؟
  آیا افکار انسانها دلیل برتری آنها به حیوانات نیست؟
  پس تا افکار و قلم هست امیدوارم شاهد این ویرانی و بی بندو باری نباشیم و آزادی را که حق هر انسان است با هر فصاحتی اشتباه نگیریم.

 134. ازرفتار زشت وبی منطق این دیوانه بعنوان یک ایرانی شرمسارم

 135. it was better to do in her country but not the old age we got alote young teens get strip in europe but we will see in tehran street due to stupid marriage low in iran actually iranian lady are agree with it so will soffer it till the end..

 136. من اين كار رو اصلا اعتراض نمی بینم این كاریه‌ كه‌ وسه‌ هوس كرده‌ اعتراض كردن این جوریا نیست من با نظرات كاوه‌ آهنگرانی موافقم، اون كسانی هم كه‌ اسم این كار رو گذاشتن غریرت نمی دونم غیرت این كجاشه‌ این كار سختیه‌ وقتی آدم انسانیت را از دست می دهد چه‌ فرقی می كنه‌ لخت باشه‌ یا پوشیده‌ این خانم اعتراض می كنه‌ خوب بكنه‌ ولی این جوری اسمش اعتراز نیست شما اگه‌ به‌ مزهب اعتراض می كنی بیا مقاله‌ ای بنویس جواب نداشته‌ باشه‌ (حرف حساب جواب نداره‌) ولی تا آنجای كه‌ پیداست اونهای كه‌ كه‌ این نوع اعتراض رو پسندیدن، ازش خوششون اومده‌ نه‌ این كه‌ بدونن این به‌ چه‌ معنیست،، هركسی میگه‌ من با این روش موافقم خوب اگه‌ راست میگه‌ بره‌ جلو خانوادگی خودشون رو لخت كنن اگر این كار و نمی كنن پس به‌ این معنی است شماهم با اون مخالفی كسانی كه‌ خواهان آزادی هستن تو راه پیمای شركت می كنن نه‌ این كه‌ تو خونه‌ بشینن و حرفهای گنده‌ گنده‌ بزنن اگر اونهای كه‌ موافقند نمی تونن این كار رو تكرار كنن به‌ این معنی ست كه‌ می خواهند اونها این كاررو بكنن اینهم نگاه كنه‌ و لذت ببره‌ بگه‌ آفرین،،،، این به‌ هیچ وجه‌ شیوه‌ مناسبی نیست بیشتر از سر هوسه‌ آزادی به‌ لخت شدن به‌ دست نمیاد،،، اگه‌ لخت شدن آزادی خوش گذرانی می آورد الان آفریقا خوش گذرانترین مردم روداشت چون می بینیم كه‌ همه‌ لختند چون پوشاكی ندارند به‌ تن كنند،،،،،،،،،،،،،،،،،،، زنده‌ باد آزادی خواهان دنیا

 137. با این قرتی بازی ها هیچ چیزی تغییر نمیکنه فقط این خانم میخواد خودش را به معرض نمایش بزاره ….!!!!

 138. درود به شرف زنان ایرانی . این خانم حتی قبل از ماجده المهدی این کار را کرده است . در موقعیتی که زندانی دستش از همه جا کوتاه است،دست به اعتصاب غذا می زند و حتی در این پروسه از بین می رود . حالا اگه من بهش بگم این کار رو نکن چون داری به خودت ضرر می زنی . مطمئنا او نگاه عاقل اندر صفیه به من می کنه و جوابی بهم نمی ده چون می فهمه خیلی از ماجرا پرتم . برهنگیه خانم زیبا ناوک پیامی داره که شاید برای خیلی از ما ایرانی ها و مسلمونا قابل فهم نباشه اما مطمئنا در آینده نصلهایی که تفکر و اندیشه مدرن درشان نهادینه شده باشه شجاعتش را تحسین می کنند . من توش موندم چطور مردم به خودشون اجازه می دهند از زیبا ناوک ایراد بگیرند که چرا برهنه عکس گرفته برای اینکه پیامشو به بقیه برسونه ! خوب کافیه خودت این کارو نکنی . نه اینکه خودتو عقل کل بدونی و بگی که او نباید این کار رو بکنه !! چی ؟ نباید این کار رو بکنه ! پس فرق شما با تند رو های دینی چیه ؟ هیچ . چون شما هم مثل دیندار ها همیشه مطمئنید که جواب همه سوالها رو دارید و چون کار این خانم روشنفکر در چارچوب ایدئولوژیه شما جور نمی شه ، پس بده ! می تونید به من توضیح بدید چی خوبه و چی بده ؟ مگه نمی فهمی که این خانمها در جواب همین شما ها این کار را کردند تا به شما بفهمونند که ملاک، ارزش ها و ایدئولوژی شما نیست.

 139. اعتراض برای احقاق حق به هر شکل قابل تحسین است.
  درود بر شرف و جسارتت.

 140. این حرکت در شان یک بانوی آریایی نبوده و نیست
  حداقل اسم ایرانی رو از روی خودت بردار..

 141. من هم با نظر كاوه و ازيتا موافقم.اصلاً در شان يك خانم اصيل ايراني نيست كه بخواد بدن برهنه خودش رو در معرض ميليونها نفر به نمايش بكذارد تا بخواد يك موضوع را ثابت كند تا ايا كسي يا كساني انرا درك كنند يا نه! من كه واقعاً هيج جوري نمي تونم درك كنم.

 142. آدم هرچقدر که بخواد نظرشو بگه و تفکرشو نشون بده اما این کار رو نمیکنه و چون آدمـــــه و انسانه … من خودمم با این مملکت و اسلامِ زورکی مشکل دارم اما چون خودم مسلمونم به خاطرِ اذانی که تو بچگی درِ گئشم خوندن و بخاطرِ دین و اعتقادم به خدا ، قرآن هیچوقت این کار رو نمیکردم … برهنه شدنِ این خانم هیچ مشکلی رو حل نمیکنه … فقط جهنم رو واسِ خودش میسازه … واسش متاسفم …

 143. اشک در چشمانم جاری شد به امید دنیای به دور از پلیدی و ظلم وستم به امید آزادی من مطمئنم هیچ مردی به خودش به دلیل هدف زیبا و والایتان این عکسها را به منظور خاصی ببیند اگر هم شرر میشود بدلیل اطلاع رسانی هست نه بیشتر

 144. بدن هر انسان بخشی از متعلقات شخصی اوست. اما از آنجا که جوامع و تفکر تمامیت خواه گمان می کند که صاحب و مالک اصلی تفکر، اندیشه و بدن دیگران است به خود اجازه می دهد که عقاید شما را سشتشو دهد و تفکرات شما را جراحی کند و به سرو تن شما چادر یا …… بپوشاند.
  ای کاش توجه داشته باشید که این خانم به هیچ وجه اندام تماشایی ای ندارد و از آنجا که سنین میانسالی را طی می کنند به احتمال قریب به یقین خود به خوبی از این حقیقت آگاه هستند.
  برهنگی این خانم به گمان من نشانه و تاکییدیست بر فرد گرایی و آزاد اندیشی. این حق مسلم شماست که هر مقدار از تن خود را که صلاح می دانید در معرض دید عام قرار دهید. همانطور این وظیفه دیگران است که تنها به همان مقداری که به تماشا گذاشته شده نگاه کنند که خانمهای ایرانی که هر روز زیر نگاه های هرزه آب می شوند به نیکی می دانند که در جوامع جنسیت زده ای مثل ایران، این وظیفه تا چه حد پشت گوش انداخته می شود.
  به نظر من حرکت این خانم به هیچ وجه حرکتی جنسی نیست و سائق تن نمایانه(exhibitionist)ی ندارد. بلکه حرکتی است در جهت تاکیید بر فردیت و استقلال فردی.
  من حرکت این خانم را شایسته، محترمانه، سنت شکنانه و البته تا حدودی جسورانه می دانم.

 145. اولا؛ این خانم قاطی داره
  دوما؛ این عکسها قبل از عالیا مجاده المهدی بوده
  سوما؛ برخی از ایرانیها کور کورانه هرچی به خوردشون میدهند را قبول میکنن

  به عقیده من هیچ درست نیست که یک نویسنده بدون تحقیقات قبلی در مورد عمل یک فرد که آشنایی زیاد درستی ازشخص و عمل این شخص ندارد کارش را تحسین کند.

  شرم آور است که اشخاصی مثل این خانم که حتی خودش هیچگونه سر نخی از زندگی خودش ندارد و بسیار انسان مغشوش و بدون هیچ نظم اخلاقی بنظر میرسد را با زنان و یا مردان رزمندهایی که جان خود را فدایی آزادی دیگران میکنند یکسان کرد.

  این چنین عملها تنها باعث این میشود که به جمهوری اسلامی کمک کنیم، و کلا این یک نوع خود فریبی و مردم فریبی است به اضافه اینکه نویسنده به مرور زمان اعتبار خود را از دست خواهد داد.

  این مرتبه دومی هست که من عقیده خودم را ثبت میکنم. نمیدونم چرا قبلی را حذف کردید، در جایی که شما مثلا وانمود میکنید که آزادی خواه هستید و لخت شدن این شخص ولنگار را تشویق میکنید اما بر روی کلمات و عقاید دیگران پوشش میگذارید، البته مطمئن باشید من این عمل سانسور را با سند افشا خواهم کرد که مردم را با شیوه و روش آزادی بیان شما روشن کنم

 146. فراموش نکنیم که کار ایشون نوعی اعتراض در همراهی با خانم ماجده به حساب میاد!
  یه وقت یه آدم معمولی این کار رو میکنه یه وقت شخصیت وزینی مثل زیبا خانم!
  خیلی تفاوت هست و تأثیر این کار زیبا خانم بسیار زیاده، بسیار زیاد.
  به قول دوستان دیگر، اگر خیلی ناراحت هستید، می توانید رویتان را برگردانید!
  این کار اتفاقاً برای آخوندها انجام شده که از دیدن بدن نامحرم گریزانند (خیلی.. مثلا)
  صدایشان که درآمد نشون میده که دیده اند!!!!!!!!!!!!

 147. عجب دنیایی شده وسیبا معمار نوبری کسی که در زندان تواب شد و پیر انقلابیون رو دراورد.بعد از زندان هم میرود دیدن حاج داوود رحمانی و….هنوز هم بعد از سالها به خاطر فشاری که به زندانیان سیاسی اورده نه تنها که شرمنده نیست بلکه وقیجانه از کردارش دفاع میکند.حالا در حمایت از اون دختر مصری لخت شده!!اخه اگر تو ازادیخواهی باید تو دهه شصت هم میموندی و یا حداقل الان معذرت خواهی میکردی اگر هم نیستی این ادا و اصولها چیه؟از مس گری فقط قر دادنش رو بلدی؟..

 148. خانم! حتا دخترم كه در همين امريكا به دنيا آمده و اينجا رشد كرده و بزرگ شده از ديدن اين عكس نفرت كرد و گفت اين كثافت كاريست . نميخواهم نگاهش كنم.

 149. برخی از فمنیست های غربی سالهای 1960-70 در اعتراض به شرایط موجود آن سالها راه سکس آزاد و با هرکس خوابیدن را به عنوان نوعی آزادی و رها شدن از قید و بندها برگزیدند. دهه ها بعد این افراد به انتقاد از روش انتخاب مبارزه با برابری جنسی پرداحتند به این معنا که آنچه کردند در وحله اول ضررش متوجه خودشان بود یعنی با بکارگیری و استفاده نا به جا از سکس و بدن خود تلاش برای آزاد سازی خود از قید و بندها کردند.
  خوب، جالا میرسیم به خانم زیبا و آن زن مصری که یکی در اعتراض به شرایط ودیگری در همدردی با او به نمایش بدن لخت خود میپردازند برون توجه به انکه این کار چه نکته ای را میخواهد ثابت کند.براستی چه چیز ثابت شد؟ سوای این که جوامع ما زن را به چه چشمی نگاه میکند این اقدام حتی با خود پیام اعتراض امیزی هم ندارد همانند ان افر ادی که سالها پیش در کنفرانس برلین لخت شدند و تنها نتیجه عمل بی حاصلشان دستگیری و زندانی شدن و در نهایت دربدر شدن افرادی بود که بودنشان در ایران برای جنبش دموکراسی خواهی ایران ضرورت داشت.
  متاسفانه ما شرقی ها که همه چیزمان وارداتی است حتی شیوه های اعتراض مان به شریط اسفناک کشورهامان بدون توجه به حساسیت های فرهنگی و سنتی که خواهی نخواهی وجود دارند نیز ریختن آب به اسیاب حکومت داران و افراطیون مذهبی و غیر مذهبی است. این زن میتوانست با هزاران روش دیگر اعتراض خود را نشان دهد نه با نمایش گذاردن بدن لخت خود!

 150. حکیم عبدالسلام

  این هم یک نوع اعتراض است . بد نیست.

 151. صحنه را دیدیم.
  از خداوند متعال توفیق روز افزون را برایتان مسئلت داریم.

 152. من که متوجه نشدم هدف از این کار اعتراض به چی بود . ولی کلا این خانوم از این به بعد میتونن علاوه بر نویسندگی به عنوان یک Porn Star هم به فعالیت خودشون ادامه بدن.

 153. اصلن اينكارا چه معني داره؟ ميخواد حمايت كنه روشاي ديگه رو آزمايش كرد جواب نگرفت؟ امثال اين مثلن مبارز كاري ميكنن بهانه دست يه سري طالبان صفت حاكم بر ايران عزيز ديگه زحمت استدلال هم به خودشون ندن و خيلي راحت همه ي كسايي رو كه به نوعي باهاشون مخالفن و با يه چوب برونن و بگن ببينين همه اينجوري ان اصلن دنبال اصلاح نيستن و ميخوان فساد و فحشا رو حاكم كنن. يه خواهش ازين خانوم داشتم بهترين كاري كه ميتونه بكنه به نظر من اينه كه يا اينجور مبارزات و كه نتيجه ي عكس داره بذاره كنار اگه نه خودش و بكشه كنار آخه مطمئنن اينجور مبارزات جواب نميده.

 154. خاک توی سر تو و اونایی که باهات موافقند

 155. Cheraaa?… vaghean chera? chera in farhange zeshtemOon rO nemitoonim tark kOnim, chera asas va paye zendegimoon be harfaye mardom bastegi dareh, akhe chera enghadr too kare ham foozooli mikOnim… , vagheann chera…?!
  Hich jaye 2nya intowr nist, be valaah injoori nist, aslan ye gale zane lOkht ham az baghale taraf rad beshan, taraf saresham bAla nemikOneh…
  bAd hey baladim begim ma Irania folan, ma Irani bahman, ma koorOsh dashtim, ma darioush dashtim, negah nemikOnim ke bebinim ALAN chi hastim, faghat be GOZASHTEH nwgah mikOnim…
  alan bishtare nOghate jahan IraniarO be esme, DozdO, kOlahbardarO, gheyreO gheyrE mishnasan, na kOorOsh va dariOush, InarO ke dg nemitoonim bendazim taghsire nezam, pas biayd FARHANGE khOdemOonO baaz sazi kOnim.

 156. irane hamishe abad

  belakhare in ham yekjor eteraze, vali in kar to shane hich irani nist mitonest ye chor dg eteraz kone

 157. سید علی الخامنه ای الحسینی

  بسمه تعالی
  بنده به عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران به شما ملت قهرمان اعلام میکنم عکسها را دیدم بسیار متاسف شدم . به شما وتمام مردم ایران حق میدهم که من جاکش چه برسر شما آورده ام .که مجبور شدید کس و کون خود را در انظار عمومی به نمایش بگذارید . خودم میدانم و خدا هم میداند و بقیه الله اعظم هم شاهد است که من باعث و بانی این حرکات هستم . برای شما پیروزی عاجل بر حکومت خرافه ای که خمینی بانی آن بود و من ادامه دهنده راه او هستم را خواهانم . برای آن امام همام جهنم ابدی پروردگار و برای خودم آتش دنیا و آخرت مسئلت دارم . الاحقر امام السید علی الحسینی الخامنه ای

 158. این خانم بهائی است واصلا»ایرانی نیست.حمیدرضااحمدآبادی فعال سیاسی وفعال دانشجوئی از دانشگاه علمی کاربردی واحد هفت تهران

 159. شما که مخالف خانم زیبا هستید غلط میکنید میان این سایت پیام مینویسید.

  • martike ya har olaghi ke hasti,ghalato hame kaso karet mikonan pofyos.to ghalat mikoni ke in akshaye khganewadegito mifresti wa se ye ede jawone kham ke shor begiran va bi bando bari az ini ke hast badtar beshe,age akse khahar madaret bod bazam taraftarisho mikardi ke in ye mobarezast?akhe ma jamaate bi aghl ta ky bayad az ino oon taghlid konim?yekami khalagheyat chize khobiye ke to maha pyda nemishe,ba edeaye tarikhe kohane iran injor ghalata vase hamchin keshvare azizi aya doroste?age rast migin byayn oon zanhaiy ro lokht konim ke azizamono shekanje midan va ba edeaye basijiy esme khodao kharab mikonan?shoma ham age janbeye enteghad va nazaro nadarin in gozinaro az zire sayteton bar darid.

 160. حرکت کاملا ناپسندیه……
  2 تا مطلب:
  1.حالا که میخوای لخت بشی قبلش خودت و تمیز کن، حالمون به هم خورد
  2.اگه میخوای اعتراضت و بیشتر نشون بدی روزی یه دست آنلاین بده
  با تشکر

 1. بازتاب: ՊԱՐՍԿՈՒՀԻ գրողը ՄԵՐԿԱՑԵԼ Է ի պաշտպանություն ԵՐԳԻՊՏՈՒՀԻ բլոգերի. ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ

 2. بازتاب: ՊԱՐՍԿՈՒՀԻ գրողը ՄԵՐԿԱՑԵԼ Է ի պաշտպանություն ԵԳԻՊՏՈՒՀԻ բլոգերի. ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ

 3. بازتاب: ՊԱՐՍԿՈՒՀԻ գրողը ՄԵՐԿԱՑԵԼ Է՝ ի պաշտպանություն ԵԳԻՊՏՈՒՀԻ բլոգերի. ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ

 4. بازتاب: ՊԱՐՍԿՈՒՀԻ գրողը ՄԵՐԿԱՑԵԼ է ՝ ի պաշտպանություն ԵԳԻՊՏՈՒՀԻ բլոգերի. ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: